BODRUM YARIMADASI SULAR ALTINDA !

Sabah saatlerinde başlayan ve öğleden sonra şiddetini artıran yağış Bodrum ve Yarımada...

BODRUM YARIMADASI SULAR ALTINDA !
Sabah saatlerinde başlayan ve öğleden sonra şiddetini artıran yağış Bodrum ve Yarımada da hayatı çok olumsuz etkiliyor. İlk belirlemelere göre Bodrum Gümbet, Turgutreis,İslamhaneleri ve Bitez’de şiddetli yağış nedeniyle dereler taştı,yollar,işyerleri ve bazı evler sular altında kaldı.

İslamhanelerinde bir derenin taşması sonucu Turgutreis- Bodrum karayolunun kısmen trafiğe kapandığı bildiriliyor. Ulaşımın tali yoldan sağlandığı bölgede bazı araçların yol kenarında kaldığı bildiriliyor. İslamhanelerin’de derenin taşması sonucu dere yakınındaki dükkânların da su baskınlarına uğradığı ve vatandaşların işyerlerindeki suları boşaltmaya çalıştığı ifade ediliyor.

Bitez köyiçinde de dağdan gelen yağmur suları nedeniyle Köyiçinden geçen caddenin sular altında kaldığı araç geçişinin son derece zorlaştığı yolda maddi hasarlı kazaların meydana geldiği,köyiçindeki birçok işyerinin su baskınına uğradığı bildiriliyor.Bitez Bergamut Caddesindeki bir köprünün yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya olduğu ifade ediliyor.

Muhabirlerimiz Turgutreis-Bodrum karayolundaki ulaşımın Konacık Podyum çarşısından itibaren durma noktasına gelecek kadar yavaşladığını ve Turgutreis Turizm meslek lisesi yakınlarında toprak kayması olduğunu haber veriyorlar.

Etkili yağış Gümbet bölgesinde de birçok turizm tesisinin sular altında kaldı. Birçok işyeri sahibi öğle saatlerinden beri işyerlerindeki suyu tahliye etmek için uğraşıyorlar.

Etkili yağışın akşam saatlerinde de süreceği ayrıca akşam saatlerinden itibaren Fırtınanın şiddetlenerek etkisini artıracağı haber veriliyor.