Bodrum'a Nispet Eder Gibi Müjde!..

Son günlerde Bodrum kamuoyunda sık sık siyasi polemiklere konu olan yeni Devlet Hastanesi inşaatı ile ilgili tartışmalar ve belirsizlik devam ederken, Ak Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan’dan Marmaris ve Seydikemerlilere yeni Devlet Hastaneleri ile ilgili güzel haberler geldi.

Bodrum'a Nispet Eder Gibi Müjde!..

Ak Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan yayınladığı yazılı basın açıklamasında geçtiğimiz aylarda ihalesi yapılan Marmaris ve Seydikemer Devlet Hastaneleri’nin ihale inceleme ve itiraz süresinin tamamlandığını açıkladı.

Her iki hastaneninde 700 gün içerisinde tamamlanarak hizmet vermeye başlaması planlandığını vurgulayan Gökcan, açıklamasında "Sağlık yatırımlarımız hız kesmeden devam ediyor" diyerek şu ifadeleri kullandı;

"Uzun zamandır Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Fahrettin KOCA ve Bakanlık yetkilileri ile birlikte takip ettiğimiz Hastanelerimizin inşaatına önümüzdeki günlerde başlıyoruz. 150 yatak kapasiteli Sedikemer Devlet Hastanemiz 32.564 metrekare kapalı alana sahip olacaktır. 125 yatak kapasiteli Marmaris Devlet Hastanemiz de 37.113 metrekare kapalı alana sahip olacaktır. Her iki hastanemiz de modern mimarisi ile son teknolojiye sahip tıbbi cihazlarla donatılarak, konforlu hasta ve muayene odaları ile hizmet verecektir. Muğlalı hemşerilerimize her alanda olduğu gibi sağlık alanında da en iyi şartlarda hizmet vermeye devam edeceğiz. Sağlık yatırımlarımız hız kesmeden devam edecektir. Bu süreçteki ilgi ve destekleri için Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Fahrettin Koca’ya sevgili hemşerilerim adına en kalbi teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum. Hastanelerimiz şimdiden hemşerilerimize hayırlı uğurlu olsun" ifadelerini kullandı.