Bodrum’da Film Çekmeyi Planlıyor

Türkiye'de de ilgiyle izlenen Lost, Prison Break, Criminal Minds gibi dünya çapında dizilere imza atan Amerikalı ünlü yönetmen Bobby Roth bir kez daha Bodrum’a geldi.

Bodrum’da Film Çekmeyi Planlıyor

The Bodrum Cup yelken yarışlarının ödül törenine gelen ve genel klasmanda dereceye giren yelkenli teknelere kupasını takdim eden, dünya çapında dizilerin ünlü yönetmeni Roth, Bodrum'dan çok etkilendiğini söyledi. 

Türkiye'nin ilk süper kahraman dizisi T-World'de Türkiye'nin çeşitli mekanlarını kullanacak olan Roth, Bodrum'da da çekim yapmak için ilçenin turistik ve kültürel bölgelerini gezdi. Dizinin yapımcısı Bülent Turgut ile Bodrum'a gelen Roth ilçeye hayran kaldı. Bodrum'a 2'inci gelişi olan Roth, Bodrum için de bir dizi çekmeyi planladığı öğrenildi.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Amerikalı yönetmen Bobby Roth, Türkiye'de çekimlerine başlayacakları dizi için Bodrum'da mekan bakmaya geldiklerini belirterek "Türkiye'de güzel bir dizi çekimi yapacağız. Bodrum'dan da mekan baktık. 15 günlük Bodrum çekimi olacak. Gezme fırsatı buldum. Bodrum'a ayrı bir film bile çekilebilir. Zaten çekmeyi de planlıyorum. Burada romantik bir film çekilebilir. Çok güzel bir yer Bodrum. Zaten Türkiye'yi çok seviyordum, Bodrum'da Türkiye'nin cennet köşelerinden biri gibi. Burada yelken yarışlarının ödül törenine katıldım. İnanılmaz bir hava var. Çok güzel bir organizasyon olmuş" dedi.

DÜNYACA ÜNLÜ YÖNETMEN BODRUM'DA FİLM ÇEKECEK

Roth ile bir araya Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ise Roth Bodrum'da bir film çekmek istediğini dile getirdiğini söyleyerek "Bizim için çok önemli bir şey burada bir film çekmesi. Çok güzel bir film çekilebilir Bodrum'da. Dünya'da ses getirecek bir film Bodrum için büyük bir fırsat. Bobby Roth dünyaca ünlü bir yönetmendir. Dünya'da ses getiren dizilerin yönetmenidir. Bugün burada bizim aramızda olması Bodrum tanıtımı için çok çok önemli. Daha önce Bodrum'a gelmişti Global Turizm Formuna katılmıştı ama fazla gezememişti. Şimdi Bodrum Merkezde bir otelde kalıyor ve Bodrum'u baştan aşağı gezmiş ve hayran kalmış ilçemize. Roth, Bodrum film ve dizi çekmek için çok güzel bir plato dedi. Bizde bir toplantı düzenleyip Bodrum'da nasıl bir film çekebileceğini konuşacağız" dedi.

Dizinin yapımcıları Bülent Turgut, Raif İnan ve Erdal Bozkuş'un da Bodrum'da çekilecek film için kolları sıvadıkları öğrenildi. Öte yandan dizinin yapımcılarından Bülent Turgut da yarışta dereceye giren yelkenli teknelere kupalarını taktim etti.