Bodrum'da Tatil Havası...

1 Mayıs İşçi Bayramı’nda izin yapanlar sahil kenarlarında yoğunluk oluşturdu...

Bodrum'da Tatil Havası...

Resmi tatilin olduğu 1 Mayıs İşçi Bayramı’nda izin yapanlar sahil kenarlarında yoğunluk oluşturdu. 

1 Mayıs, 2008 Nisan'ında, "Emek ve Dayanışma Günü" olarak kutlanması kabul edilmiş, 22 Nisan 2009 tarihinde TBMM'de kabul edilen yasa ile 1 Mayıs resmi tatil ilan edilmişti. 

Bodrum’da da 1 Mayıs günü izin yapan vatandaşlar, sahil kenarlarında yoğunluk oluşturdu. Kimileri Barlar Sokağı, Kale Caddesi’nde yürüyüş yapmayı tercih ederken kimileri de sahilde güneşlendi, denize girip serinledi. 

Resmi tatil nedeniyle çevre ilçe ve illerden Bodrum’a günübirlik turistlerin de geldiği ifade edildi.

METEOROLOJİDEN ÜLKE GENELİNDE YAĞIŞ UYARISI! 

Sıcak havaların ardından Meteoroloji’den de önemli bir uyarı geldi. Yapılan son tahminlere göre; ülke genelinin yarından itibaren yağışlı ve serin havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor. Ülke genelinin yarından itibaren yağışlı ve Balkanlar üzerinden gelen serin havanın etkisine girmesi bekleniyor. Bodrum'da da Perşembe günü sabah saatlerinden itibaren yağışlı hava kendini gösterecek. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan duyuruya göre, sağanak ve gök gürültülü sağanak ağırlıklı yağışların, hafta sonuna kadar tüm yurtta etkisini hissettireceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın İç Anadolu'nun güney ve doğusu ile cuma günü Doğu Anadolu'nun batısında ve güneydoğusu ile Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda aralıklarla yerel düzeyde kuvvetli olacağı öngörülüyor. Kuvvetli rüzgar ve yerel dolu yağışı gibi muhtemel olumsuzluklara karşı anlık uyarıların dikkate alınması isteniyor.

İSTANBUL İÇİN SAĞANAK UYARISI       

İstanbul'da öğle saatlerinden itibaren sağanak ile yer yer gök gürültülü sağanağın etkili olacağı tahmin ediliyor. Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezinden yapılan açıklamaya göre, bölgenin yarın yağışlı havanın etkisine girmesi bekleniyor.