BODRUMLU CHP'DEN MİLLETVEKİLLİĞİ İSTİYOR

Kent TV ekranlarında yayınlanan ve Ayhan Ongun'un hazırlayıp sunduğu "Açık Görüş"...

BODRUMLU CHP'DEN MİLLETVEKİLLİĞİ İSTİYOR
Kent TV ekranlarında yayınlanan ve Ayhan Ongun'un hazırlayıp sunduğu "Açık Görüş" programının "Seçime Doğru" kuşağında önceki akşam CHP'nin Bodrum'lu milletvekili aday adayları Kent ekranlarına konuk oldu.

Neşe Gökbel, Zeki Köylü ve Ayla Gürpınar'ın katıldığı programa Hüseyin Anıl daha önceden planlanmış bir toplantısı nedeniyle mazeret bildirerek katılmazken, Ayşen Cömert ise programa katılmadı.

Aday adaylarından Neşe Gökbel, Muğla iline kontenjan ayrılmasına karşı bir anlamda tepki adayı olduğunu, madem böyle bir kontenjan ayrıldıysa bir Muğlalı olarak genel merkeze bir alternatif sunmak için aday olduğunu söyledi.

Program başında konukların kendilerini tanıttıkları programda Zeki Köylü; "Bodrum Ticaret Odası Meclis Başkanlığı, Turizm İşletmeciliği ve en önemlisi de İl Genel Meclisi Başkanlığı görevlerinde edindiği bilgi ve deney birikimini kullanarak Bodrumun tarihine dördüncü bir milletvekili kazandırmayı amaçladığını" ifade etti.

Ayla Gürpınar'da konuşmasında " Siyasetçi bir aileden geldiğini, siyaseti bir yaşam tarzı olarak gördüğünü, mecliste kadın milletvekili sayısının artması ve var olan yetenek ve birikimlerini CHP adına kullanmak istediği için aday olduğunu, her koşulda parti için verilen her görevi yapmaya hazır olduğunu " söyledi.

Her üç aday adayı da; ön seçimin daha demokratik bir aday belirleme yöntemi olduğunu, aday adaylarının centilmence yapacağı yarışın partiye dinamizm kazandıracağını ve CHP'nin hayati öneme sahip 12 Haziran seçimlerinden başarıyla çıkacağını iddia ettiler.

Hayatın her alanında olduğu gibi siyasette de değişim ve yenilenmenin bir zorunluluk olduğunu, CHP'nin de bu değişime ayak uydurmak ve sosyal demokrat politika ve projelerle halkın çoğunluğunu kazanmak gerektiği tespitine de katıldıklarını ifade eden aday adayları 3 Nisan'da yapılacak ön seçimde delegelerin oylarına talip oldular.