Bodrumlu Sporculardan Güzel Dereceler

Motor sporlarında Türkiye Pist Şampiyonası 1. ayak yarışları İzmir'de yapıldı. Şampiyonada Bodrum Motosiklet Kulübü adına yarışan Mertcan Köse, birinciliği elde etti.

Bodrumlu Sporculardan Güzel Dereceler

Türkiye Pist Şampiyonası'nın 1. ayağında TMFGP, 1000 cc (A-B-C), 600 cc (A-B-C), Yamaha R25 Kadınlar Kupası, SS300 ve 125 SP sınıflarında yarışlar yapıldı. İzmir Ülkü Park Pisti'nde pilotlar, rakiplerinin önünde damalı bayrağı ilk sırada tamamlamanın mücadelesini verdi. 

Şampiyonada Bodrumlu 23 yaşındaki Mertcan Köse de 125 SP sınıfında yarıştı. Bodrum Motosiklet Spor Kulübü adına yarışan Köse, birinciliği elde etti. Organizasyon için İzmir’de bulunan Bodrum Motosiklet Spor Kulübü Başkanı Cevdet Erçik, “Mertcan, bugün elde ettiği başarıyla bizi gururlandırdı. Bundan sonra da Türkiye şampiyonalarında yarışacak, bizi en iyi şekilde temsil edecek. Biz kulüp olarak sporcularımızın başarısı için çalışmaya devam edeceğiz” dedi. 

İzmir Trail organizasyonuna Bodrum’dan katılan Fatma Taş da derece ile döndü. Patika ve arazi koşusu olarak bilinen trailin 22K kategorisinde yarışan Taş, dik rampalardan oluşan zorlu parkuru 2 saat 31 dakikada tamamlayarak 3’üncülüğü elde etti.