Bodrumlular Güzel Havayı Fırsat Bildi

Hava sıcaklığının 20 derecenin üzerine çıktığı Bodrum’da vatandaşlar sahillerde yoğunluk oluşturdu. Güzel havanın keyfini çıkaran kimi vatandaşlar ise maske ve mesafe tedbirlerini unuttu.

Bodrumlular Güzel Havayı Fırsat Bildi

Geçen hafta soğuk hava ve fırtınanın etkili olduğu Bodrum’a bu hafta yeniden bahar havası geldi. Hava sıcaklığı gün içerisinde 20 derecenin üzerine çıktı. 

Sıcak havayı fırsat bilen çok sayıda vatandaş soluğu sahillerde aldı. Vatandaşlar kent merkezinde özellikle Kumbahçe sahilinde yoğunluk oluşturdu. İçeceğini alıp sahile oturan vatandaşlar, güzel havanın tadını çıkardı. Kimileri sohbet etmeyi tercih ederken kimileri kitap okudu, kimileri ise güneşlendi. 

Güzel havanın etkisiyle maske ve mesafenin ise unutulduğu görüldü. Bazılarının maskesini takıp tek başına oturduğu gözlenirken birçok vatandaşın, maskeyi ve mesafeyi göz ardı ettiği dikkat çekti. 

Sahilin ve güzel havanın keyfini çıkaranlar arasında çocuklar da vardı. Pandemi tedbirleri nedeniyle yaşamlarının büyü kısmını evde geçiren çocuklar, izin verilen saatlerde dışarı çıkmanın çok güzel olduğunu söyledi. 

ESNAF DÜKKANLARINI AÇACAĞI GÜNÜ BEKLİYOR

Sahil kenarında hizmet veren işletmelerin esnafı ise dört gözle mekanlarının açılacağı günü bekliyor. Geçen yıl kayıp sezonu yaşayan esnaf, bu yılın daha iyi olmasını umuyor. Kumbahçe sahilindeki işletmecilerden Aşkın Korkmaz, “Hava bugün çok güzel. Yaz yavaş yavaş gelmeye başladı. İnşallah bu hastalıklar da biter. Esnaf dükkanını açar, rahatlar. İnsanlar şu anda zor durumda. Nasipse bu yazı güzel geçirmek istiyoruz” diye konuştu.