Bodrumspor, Kürek Takımı Kurdu...

Bodrum Belediyesi Bodrumspor kürek branşında da takım kurdu. Kürek branşının açılışı için İçmeler Yelken Şubesi tesislerinde küçük bir tören gerçekleştirildi.

Bodrumspor, Kürek Takımı Kurdu...

İlçede son yıllarda gelişim gösteren kürek sporu gittikçe yaygınlaşırken, Bodrum Belediyesi Bodrumspor’da kürek takımını kurdu. Şu anda 25 sporcusu bulunan branşın sorumlusu ise Yaman Olgaç. Kürek takımı Pazar günü hariç, haftanın 6 günü antrenman yapacak. 

Kürek branşının sabah saatlerinde Bodrumspor İçmeler Yelken Şubesi’nde açılışı yapıldı. Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın da katıldığı törende açılış kurdelesi küreklere bağlanarak kesildi. 

Törende konuşan Yaman Olgaç, Bodrumspor kulübüne bir branş daha kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek şunları söyledi:

“Bu bereketli yağmurda açılışı yapıyoruz ama doğa sporcuları ıslanmaktan korkmaz. Sayın Belediye Başkanımıza, Emel başkanımıza teşekkür ediyoruz. Bu güzel günde bizi yalnız bırakmadıkları için gelen herkese teşekkür ediyoruz. Kürek, herkesin her yaşta yapabileceği bir spor. Bu sporu bu ideal ortamda, Bodrumspor’un güzel ortamında başlatıyoruz. Hep beraber bütün Bodrum kürek çekecek.”

Bodrumspor’un her branşta başarılı işler yaptığını dile getiren Başkan Aras ise şunları kaydetti:

“Bodrumspor’un altına bunun yapılacak olması kürek sporunun Bodrum’da yerleşmesi ve kurumsallaşması açısından da çok önemli. Yer de çok uygun. Artık gelip size katılmak da isterim. Bütün Bodrumlulara tavsiyem bu imkanlardan faydalanalım. Çok şanslıyız, denizin hemen dibinde yaşıyoruz. Su sporları, insan sağlığı açısından, doğanın içerisinde olma açısından, doğayı tanıma açısından çok önemli bir spor dalı” dedi.