Bu Yıl Online Sergilediler...

Bitez Gülümser Mehmet Danacı İlkokulu öğrencilerinin sahnelediği “Bir Aydınlığın Adıdır Mustafa Kemal” adlı gösterisinin bu yıl ki sunumu, yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle online olarak internet üzerinden gerçekleşti.

Bu Yıl Online Sergilediler...

Kurtuluş Savaşı sürecini her sene farklı yörelerden seçilen halkoyunları ile sunan minikler, bu coşkuyu bu sene internet üzerinden yaşattılar.

Okul öğretmenlerinden İlkem Karaçiçek ve Ayla Danacı Taşkan tarafından hazırlanan ve ilki 2014 yılında gerçekleşen gösterinin 2020 sunumu Covid-19 salgını sebebiyle iptal edildi. Öğrencilerin kendi evlerinde çektikleri Karadeniz, Trakya ve teke yörelerinden oluşan halay, zeybek halkoyunları görüntüleri birleştirilerek sosyal medyada paylaşıldı.

2014 yılından itibaren her yıl aralıksız olarak dolu salonlarda gerçekleştirdikleri gösterilerinin koronavirüs (Covid-19) sebebiyle iptal olmasının kendilerini üzdüğünü ifade eden İlkem Karaçiçek; "her sene Nisan ayında sahnelediğimiz “Bir Aydınlığın Adıdır Mustafa Kemal” adlı gösterimizin 7.sini de aynı coşkuyla yapmayı planlıyorduk. Okulların açılmasıyla çalışmalarımıza başlamıştık ama maalesef tüm dünyayı etkileyen koronavirüs sebebiyle gösterimizi gerçekleştiremedik. Bizler de yaptığımız çalışmaları ve sahneye koyacağımız programı Bodrumlular ve tüm halkımız ile internetten paylaşmak istedik. Tüm dünyayı etkisi altına alan bu salgının sona ermesiyle, “Bir Aydınlığın Adıdır Mustafa Kemal” adlı gösterilerimizi inanıyorum ki önümüzdeki yıllarda hep birlikte bir arada daha büyük bir coşkuyla sunacağız. Çocuklarımızın oyunlarını evlerinde yaptıkları çekimlerle bize destek olan velilerimize de ayrıca teşekkür ederiz."