Bu Yolculuğun Sonu Kaza İle Bitti!

Bodrum’da trafiğin aktığı karayoluna çıkıp koşan at sürüsüne, araçlardan birinden korna çalınınca, ürküp karşı şeride geçen atlara araç çarptı. Kazada 2 at yaralandı.

Bu Yolculuğun Sonu Kaza İle Bitti!

İlginç ve üzüntü veren görüntülerin vatandaş kamerasına yansıdığı kaza, dün Bodrum – Turgutreis karayolunda yaşandı. Yaklaşık 10 attan oluşan bir sürü Bodrum-Turgutreis karayoluna çıktı. Bir yandan trafik akarken, araçların arasında Yahşi kavşağından Gürece kavşağına doğru koşan sürü, aynı istikamette seyreden bir araçtan korna çalınması üzerine ürkerek yolun karşı istikametine geçti. 

O esnada karşı istikametten gelen ve oldukça süratli olduğu iddia edilen bir araç, duramayarak sürünün içine daldı. Kazada atlardan ikisinin yaralandığı öğrenildi. Kaza anları ise vatandaşlarca cep telefonuyla kaydedildi. 

Kazanın bir görgü tanığı Kent Haber’e yaptığı açıklamada o anları "Arkadan gelen araç kornaya basarak atları ürküttü. Atlar karşı şeride geçince karşı şeritten gelen son sürat lüks bir aracın iki at altına girdi. Atlardan biri ağır yaralı, araçta da maddi hasar var" sözleriyle dile getirdi.

Atların sahipli olup olmadıkları ve yaralanan atların akıbeti ise öğrenilemedi.