Büşra'ya Başkan Aras'tan Hediye...

Bodrum’da ailesinin online dersleri izlemesi için aldığı telefonu daha ilk taksitini bile ödemeden kaybedince büyük üzüntü yaşayan Büşra’ya, Bodrum Belediyesi bir tablet hediye etti.

Büşra'ya Başkan Aras'tan Hediye...

Yakaköy Mahallesi’nde yaşamını sürdüren 16 yaşındaki lise 3’üncü sınıf öğrencisi Büşra Karadeniz, yaklaşık 2 hafta önce öğle saatlerinde Acıbadem Hastanesi’ndeki süpermarketten çıkıp Yakaköy’e giderken daha 2 gün önce aldığı telefonu, kaybetti. Yakaköy’e vardığında çantasını kontrol eden Karadeniz, ailesinin dersleri için 2 gün önce 3 bin 500 TL’ye taksitle aldığı telefonunun yerinde olmadığını görünce büyük üzüntü yaşadı. Ailesi ile birlikte telefonu bulmak için tüm güzergahı tarayan Büşra bir sonuca ulaşamadı. 

Okula giden 2 kardeşi daha olan ve online dersleri, annelerinin telefonuyla takip eden çocukların yaşadıklarının Kent Haber bültenlerinde yer alması üzerine durumdan haberdar olan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, içinde 25 GB interneti de olan bir tabletin Büşra’ya hediye edilmesi talimatı verdi. Konu ile ilgili belediyeden yapılan açıklamada "Bodrum'da, internete bağlanamadığı için derslerinden geri kalan tek bir çocuğumuz, gencimiz kalmasın istiyoruz. Yakaköy'de yaşayan lise öğrencisi Büşra'nın kaybettiği cep telefonunu bulamadık ama Belediye Başkanımız Ahmet Aras'ın talimatıyla kendisine içinde 25 GB interneti de olan bir tablet hediye ettik. İyi dersler Büşra” ifadeleri kullanıldı.