Cinsel Tacizden Yargılanacak!..

Bodrum Belediyesi personeli S.K.’nın iki kadın personele karşı cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla açılan dava, 1 Kasım Salı günü başlıyor.

Cinsel Tacizden Yargılanacak!..

Bodrum Kadın Dayanışma Derneği’nden yapılan yazılı açıklamada 2 personelin cinsel tacize uğradıkları iddiasıyla yaptıkları şikayet sonrası başlatılan soruşturma çerçevesinde S.K.’nın elinde bulunan ruhsatlı silahına el konulduğu, aynı zamanda adli kontrol tedbirleri ile yurt dışı yasağı konulduğu ifade edildi. 

Bodrum Belediye Başkanlığı tarafından yargı süresince görev yeri değiştirildiği ve soruşturulması talebiyle Belediyenin Teftiş Kuruluna şikayette bulunulduğu bildirildi. 

Bodrum Kadın Dayanışma Derneği’nden yapılan açıklamanın devamında “Yaşam ve beden bütünlüğünün dokunulmazlığı için mücadele veren kadınların yanındayız, sanığın kurum eliyle kadınları suça maruz bırakması, değersizleştirilme ve itibarsızlaştırma çabalarına karşı feminist mücadele ve dayanışması ile 01.11.2022 tarihinde saat 9:55’de Bodrum Asliye Ceza Mahkemesi’ndeyiz ve tüm kadınları adliyeye çağırıyoruz!” denildi. 

Öte yandan cinsel taciz suçlamasıyla hakim karşısına çıkacak S.K.'nın kendisini, iddia sahiplerinin kendisine karşı komplo kurduklarını iddia ederek savunduğu öğrenildi.