Çırkan'da Korkutan Yangın!..

Bodrum’da bir kısmı tarım arazisi olan derede çıkan yangın, korku dolu dakikaların yaşanmasına sebep oldu. Mahallelinin sokağa döküldüğü yangında 1 kişi hafif şekilde yaralandı, 2 minibüs zarar gördü, karaya çekilen bir sürat teknesi de yanarak kül oldu.

Çırkan'da Korkutan Yangın!..

Edinilen bilgiye göre, Çırkan Mahallesi’ndeki bir kısmı tarım arazisi olan derede henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. İkametlerin ortasından geçen derede çıkan yangına ilk müdahale mahalle sakinlerinden geldi. Gencinden yaşlısına ellerinde kova ve hortumlarla yangına müdahale eden mahalle sakinleri, alevleri söndürmek için yoğun uğraş verdi. 

Yangın nedeniyle Çırkan, Konacık ve Gümbet’i dumanlar kapladı. Yangına yakın yerleri daha çok etkisi altına alan duman nedeniyle araç sürücüleri trafikte zor anlar yaşadı. Yangın ihbarı üzerine bölgeye Muğla Büyükşehir Belediyesi Bodrum İtfaiye Amirliği itfaiye ekipleri sevk edildi. İtfaiye 6 araç ve 20 itfaiye eri ile yangına müdahale etti. Yangın söndürme çalışmalarına Bodrum Orman İşletme Şefliği’ne bağlı 2 arazöz, Muğla 911 ve Bodrum Belediyesi ekipleri de katıldı. 

Alevler, dereyi aşarak dere kenarında park halinde duran araçlara ulaştı. Alevlerden zarar gören 2 minibüs bölgeden uzaklaştırılarak tamamen yanmaktan kurtarıldı. Karaya çekilen bir sürat teknesinin ise kül olduğu görüldü. Yangında zeytin ağaçları ve su boruları da yandı. Söndürme çalışmalarına katılan bir vatandaş ise sırtından hafif şekilde yaralandı. Yaralıya Bodrum Belediyesi Acil Sağlık ekibi müdahale etti. Polis, çevrede güvenlik önlemleri aldı. 

Vatandaşlar ve ekiplerin canla başla yaptığı yoğun müdahale sonucu, yangın ikametlere sıçramadan söndürüldü. Güvercinlik Gökçeler mevkisinde konuşlu yangın söndürme helikopterinin söndürme çalışmalarına katılmak için havalandığı fakat yangının kontrol altına alınmasıyla yarı yoldan geri döndüğü öğrenildi. 

Yangının çıkış sebebi araştırılıyor.