CM Gurme, Çok İddialı...

CM Grup bünyesinde faaliyete geçen “CM Gurme”, Bodrum’da hizmete girdi. İşletme, ürün çeşitliliği ve kalitesi ile çok iddialı.

CM Gurme, Çok İddialı...

İlçede inşaat-yapı, kuyumculuk, madencilik, gemicilik, turizm, tekstil gibi alanlarda faaliyet gösteren CM Grup, bünyesine gıda sektörünü de ekledi. Konacık Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Caddesi üzerindeki CM Center’da faaliyetine başlayan “CM Gurme”de devekuşu ve geyik etinden tutun, tavşan, kaz, ördek, bıldırcın, keklik eti dahil Türkiye’nin en iyi şarküteri ürünleri reyonlarda yerini aldı. 

Paket servis olanağı da sunan işletmede ilerleyen dönemlerde serpme kahvaltı, sandviç gibi seçenekler de olacak. 

ŞU ANDA BODRUM’DA EMSALİ OLMAYAN BİR YER AÇTIK...

Bodrum'da son yıllarda yaptığı yatırımlarla dikkat çeken başarılı genç işinsanı, CM Grup Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Şahin, işletme hakkında Kent Haber’e bilgiler vererek şunları söyledi:

“Gördüğünüz gibi güzel bir şey yapmaya çalıştık. Başardığımızı düşünüyorum. Bu başarının arkasının geleceğine inanıyorum. Bu projemizin konsept olarak bir değer kattığını düşünüyorum. Bunu kendim söylemiyorum, tamamen çevreden aldığım objektif duyumlarım. Bodrum’un ihtiyacı olan, çok klas bir şarküteri ile burayı taçlandıralım dedik. 200 metrekare içerisi ve 400 metrekare deposu, toplamda 600 metrekarede hizmet veren bir şarküteri oluşturduk. Şu anda bunun Bodrum’da emsali yok. Değişik bir şey yaptık. Organik ürünlerden deve kuşuna, bıldırcına, geyik etine, kekliğe varana kadar burada birçok ürünü sergiliyoruz” dedi.

HER ŞEYİN EN İYİSİ OLSUN İSTEDİK

“CM Gurme”yi açma kararını nasıl aldıklarından da bahseden Erkan Şahin, şöyle devam etti:

“Bu karar şöyle çıktı; kendi aileme yedirmeyeceğim bir şeyi, başkasına yedirmek istemiyorum diye yola çıktık. Marketlere gittiğimize doğru düzgün bir şeyler almakta çok zorlanıyorduk. Çünkü çocuklarımız kıymetli, herkesin çocuğu kıymetli. Böyle bir karar verdik, hem organik satış olsun, hem de gerçekten her şeyin en iyisini alalım. Burada gördüğünüz her şey, bölgenin en iyisi. Yani Türkiye’den toplanan ürünler. Bu ürünler daha da artacak ve yerel halkın kullandığı saf, süzme ürünleri buraya getireceğiz. Gerçekten çok zor bir iş yapıyoruz. Bodrum’a en iyi şekilde hizmet etmeye çalışıyoruz. Hedefimiz bu.” 

BODRUM’DA OLMAYAN ÜRÜNLER BİZDE VAR

Ürün çeşitliliği ile ilgili de konuşan Şahin, çok çeşitli yöresel ürünlerin Anadolu'nun dört bir yanından geldiğini ifade ederek şunları söyledi;

“Kars’tan kaz geliyor. Hakkari’den bal geliyor. Ama organik sertifikalı ürünler de geliyor, yöresel ürünler de geliyor. Trakya’dan geliyor. Şu an Türkiye’nin en iyi kaşarları geliyor. Biz daha iyisini seçerek alıyoruz. Süzme yaparak alıyoruz. Mesela herkesin sattığı iyi bilinen bir kaşar var, biz onu almıyoruz. Biz ondan daha öte bir ürünü buraya getirmeye çalışıyoruz. Bunun için boğuşuyoruz. Erzincan’dan ürün geliyor, Trabzon’dan tereyağı geliyor. Gaziantep, Ardahan, Antalya, İzmir’den yöresel ürünlerimiz geliyor. Et konusunda ise devekuşu etinden, geyik etinden tutun, tavşan, kaz, ördek, bıldırcın, keklik eti var. Deve eti de düşünmüyor değiliz ama talebe göre getireceğiz. Yılan balığı kurusu dahi, kaz ciğer, ördek ciğeri var. Bodrum’da olmayan ürünler bizde var diyebiliyorum.”

KORONAYI ATLATTIKTAN SONRA BODRUM’U KİMSE TUTAMAZ

“CM Gurme”de kahvaltı da vereceklerini de dile getiren Şahin, koronavirüs salgını nedeniyle yaşanan olağanüstü günlerin geçmesinin ardından herşeyin daha güzel olacağını vurgulayarak şu ifadeleri kullandı:

“Biz kahvaltı da vereceğiz. Özel sandviçler yapacağız. Serpme kahvaltı da oluşturacağız. Ama biliyorsunuz koronavirüs belası var. Toplum olarak bundan bir an önce kurtulmamız gerektiğini düşünüyorum. Hem ekonomik açıdan, hem de sosyal açıdan bizi çok rahatsız eden bir durum. Bunu halk olarak çözeceğimizi düşünüyorum. Ben 45 gün sonra düzeleceğini düşünüyorum. Bu koronayı atlattıktan sonra Bodrum’u kimse tutamaz. Yıllardır daralan piyasa patladıktan sonra Bodrum’u kimsenin tutamayacağını düşünüyorum.”

CM Grup Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Şahin, paket servis hazırlıklarına başladıklarını, bir hafta sonra Yarımada’nın her yerine servis yapabilecek düzeye geleceklerini ifade etti.