ÇÖMEZ’DEN BÜYÜKŞEHİR AÇIKLAMASI

Bitez Belediye Başkanı İbrahim Çömez, Yeni Büyükşehir Yasası ile ilgili bir takım...

ÇÖMEZ’DEN BÜYÜKŞEHİR AÇIKLAMASI
Bitez Belediye Başkanı İbrahim Çömez, Yeni Büyükşehir Yasası ile ilgili bir takım açıklamalarda bulundu ve kapatılacak belde belediyelerindeki personelin durumu hakkında açıklamalar yaptı.

Çömez yeni sistemde çalışan personelin mağdur edilmeyeceğini ve kapatılan belde belediyelerindeki personelin bir havuzda toplanarak il genelindeki ihtiyaç olan resmi kurumlara dağıtılacağını söyledi. Çömez süreçle ilgili düşüncelerini şöyle dile getirdi;

“Biz yasa yürürlüğü girdiğinden itibaren tüm mal varlıklarımızı Bodrum Belediyesi’ne bildirdik. Bundan sonra belediye ile ilgili yapacağımız büyük çapta çalışmalarda Bodrum Belediyesi’nin de onayını almak gerekiyor. Diğer taraftan bakanlığımız konuyla ilgili bilgilendirme toplantıları yapıyor. Önümüzdeki hafta Antalya’da yine Büyükşehir yasası ile ilgili toplantı yapılacak” dedi.

Bodrum’un farklı bir konumda olduğunun altını çizen Çömez, “Yasa meclise gelmeden önce Bodrum’da Turgutreis ve Yalıkavak gibi bazı büyük beldelerin kalacağı yönünde söylentiler vardı. Ancak bunun gerçekleşmediğini gördük ve Bodrum tek belediye kaldı” dedi.

Belde belediyelerinde çalışan personelin durumuna da açıklık getiren Çömez son olarak şunları kaydetti:

“Biz Bitez Belediyesi olarak mevcut personelimizin sayısını Bodrum Belediyesi’ne bildirdik. Kapatılan belde belediyelerindeki personel bir havuzda toplanacak ihtiyaç fazlası personel 3 yıllık zaman içerisinde il genelindeki resmi kurumlara dağıtılacak. İhtiyaç fazlası personel hiçbir şekilde mağdur edilmeyecek. Yani işten çıkartılma olmayacak” dedi.