Çömlekçi Atatürk İlkokulu Açıldı

Hayırsever Gaye Çarmıklı tarafından yaptırılan Çömlekçi Atatürk İlkokulunun açılışı, Muğla Valisi İdris Akbıyık'ın da katılımı ile gerçekleştirildi.

Çömlekçi Atatürk İlkokulu Açıldı

Yaklaşık 120 öğrencinin eğitim öğretim göreceği, 5+1 derslikli Çömlekçi Atatürk İlkokulu düzenlenen törenle açıldı. Hayırsever Gaye Çarmıklı tarafından yaptırılan okulun açılış töreni, Muğla Valisi İdris Akbıyık, Bodrum Kaymakamı Mustafa Çit, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay ile İlçe Müdürü Bülent Aldal, kurum amirleri, muhtarlar, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve Çömlekçi halkının katılımıyla gerçekleştirildi.  

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimizin manevi huzurunda saygı duruşu ve İstiklal Marşı'mızın okunmasının ardından Çömlekçi Atatürk İlkokulu'nun bir öğrencisi Okul Türküsü adlı şiiri okudu, okulun halk oyunları ekibi halk oyunları gösterisi sundu. 

Çömlekçi Muhtarı Mustafa Oral günün anlam ve önemini belirten konuşmasını gerçekleştirdi.

Hayırsever Gaye Çarmıklı’nın özgeçmişinin okunmasının ardından, Çarmıklı adına konuşmayı Nurol İnşaat Proje Müdürü Mehmet Fatih Özçelik yaptı.

Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay ise eğitime yaptıkları katkılardan dolayı hayırsevere teşekkür ederek "Şüphesiz ki geleceğe yatırım ve en hayırlı işlerden biridir. Yaptırdığı bu özgün ve modern okulla eğitime büyük katkı sunan Hayırseverimiz Gaye Çarmıklı Hanımefendi nezdinde Nurol Holding ailesine şükranlarımı sunuyorum." dedi.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras da konuşmasında hayırsevere teşekkür etti. 

Devletin en önemli gündem maddesinin eğitim olduğunu ifade eden Vali İdris Akbıyık ise yaptığı konuşmada, “Muğla’da birinci önceliğimiz eğitimdir, kitaptır, geleceğimizin teminatı çocuklarımızdır. Ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de eğitim altyapısının güçlendirilmesi, çocuklarımızın daha iyi şartlarda eğitim öğretim görmesi amacıyla önemli yatırım ve projeler hayata geçirilmektedir. Bodrum’da hali hazırda 2 anaokulu, 1 ilkokul ve 2 ortaokul olmak üzere toplam 82 dersliğin inşası devam etmekte olup, 12 derslikli Halk Eğitim Merkezi yapımı için sözleşme imzalanmıştır. Devletimizin yatırımlarının yanında hayırseverlerimizin de eğitime önemli destek ve katkıları bulunmaktadır. Bodrum ilçemizde hayırseverlerimizle imzalanan protokol kapsamında 12 derslikli Rehberlik ve Araştırma Merkezi, 20 derslikli Fen Lisesi ve beraberinde 200 öğrenci kapasiteli yurt, spor salonu, 30 daireli lojman ile 5 derslikli ilkokul ve beraberinde 2 daireli lojmanın yapımı gerçekleştirilecektir.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından plaket töreni yapıldı, açılış kurdelesi kesildi. Katılımcılar daha sonra okulu gezdi.