Demiroğlu Rotayı Muğla'ya Çevirdi

2009 yılında Denizli'den Bodrum'a gelerek, aile mesleğini icra etmeye başlayan Mehmet Demiroğlu'nun kurduğu Demiroğlu Demir Sanayi ve Ticaret A.Ş. Bodrum sınırlarını aşıyor.  

Demiroğlu Rotayı Muğla'ya Çevirdi
Mehmet Demiroğlu'nun kurduğu Demiroğlu Demir Sanayi ve Ticaret A.Ş. Bodrum sınırlarını aşıyor.

2009 yılında Denizli'den Bodrum'a gelerek, aile mesleğini icra etmeye başlayan Mehmet Demiroğlu'nun kurduğu Demiroğlu Demir Sanayi ve Ticaret A.Ş. Bodrum sınırlarını aşıyor.
 
Bodrum’da hizmet vermeye başladığı ilk yıldan itibaren koyduğu kısa ve orta vadeli hedeflerine kendisine verdiği süreden daha kısa zamanda ulaşan Demiroğlu Demir’in başarılı patronu Mehmet Demiroğlu, Muğla ili genelinde hizmet vermek için yatırımını yaptı. Muğla Bayır’da yeni bir depolama ve satış şubesi açan Demiroğlu Demir Sanayi ve Ticaret A.Ş. bundan böyle il merkezinden tüm ilçelere hizmet vermeye başlayacak. 

Mehmet Demiroğlu, hizmete giren yeni satış merkezleri hakkında şunları söyledi;

“Bodrum’a 2009 yılında gelerek ilk işyerimizi açtıktan sonra, kalite ve fiyat dengesinde oldukça rekabetçi bir politika izleyerek, Bodrum’da Demiroğlu Demir markasını büyüterek, önce işleme atölyemizi, ardından da daha fazla ürün, daha büyük depolama alanı ile daha iyi ve daha hacimli hizmet vermeye başladık. Bodrum’dan yakın çevreye de satışlarımız artınca, yeni bir şube açarak yatırımımızı büyütmek artık Demiroğlu Demir için kaçınılmazdı. Yaptığımız fizibilite çalışmalarında görünen o ki, Muğla’da şöyle bir sorun var. Bizim ürün ve hizmet alalarımızda alım yapmak için araştırma yapanlar, ya ürün kalitesinden veya fiyatından dolayı İzmir’e, Denizli’ye giderek farklı illerden alışverişlerini gerçekleştiriyorlar. Biz de bunu kırmak için tüm yolların kesişim yeri Muğla’da şube açma kararı aldık. Bu karar ile yeniden oluşumumuzu gerçekleştirerek gerekli işgücü ve tesis yatırımlarımızı gerçekleştirdik. Yaklaşık 6 aylık bir süreçte hayata geçirdiğimiz tesisimiz, Bayır Paşapınarı Mahallesi’nde yaklaşık 1,5 dönüm arazi üzerinde bin metrekare kapalı alana sahip. Kurduğumuz tesis için lojistik de sağlayarak, Bodrum’da yılladır yaptığımız gibi, kaliteli ürün, uygun ve sabit fiyat politikamızla hizmet vermeye başladık. “ 

Yerel bir markadan bölgesel bir marka olmaya ilk adımı atan Demiroğlu Demir’in gelecek hedeflerinde çok farklı bir yapılanma olduğunu da belirten Mehmet Demiroğlu, en büyük hedefinin Demiroğlu Demir’i bir vakıf haline getirmek olduğunu ifade ederek şunları söyledi;
 
“Geleceğe emin adımlarla yürüyen her şirketin olduğu gibi bizim de yakın, orta ve uzunu vadeli hedeflerimiz, bu hedeflere ulaşmak için projelerimiz ve atılımlarımız var. Yakın ve orta vadeli planlarımızda yine Muğla ili sınırlarında bir çelikhane temeli atma planımız var. Şimdilik 2025 yılında bu çelikhanenin temellerini atıp, 2027 yılında da kuracağımız kontinü haddehaneyle birlikte artık ihracata başlama hedefimiz var. Tüm bu aşamalar için 2022 yılında fizibilite çalışmalarımız başlayacak. İlk kurulduğumuz günden bu yana her adımımız ayrıntılı planlanarak atıldı. Türkiye Cumhuriyeti var oldukça yaşayan, mesleki olarak gençlerin eğitimine katkıda bulunan ve nesilden nesle aktarılan bir vakıf kurmak en büyük arzum. Bunun için altyapı çalışmalarımızı başlattım. Uzun bir süreç olacak belki, ama Demiroğlu Demir, Bodrum’da küçük bir işletmeyken ülkesine, gençlere katkı veren büyük bir vakıf olmalı. Dediğim gibi uzun bir süreç. Ancak biz kısa mesafe koşucusu değil, maratoncuyuz. Emin adımlarla yürüyüp, zamanı geldiğinde ataklarla koşumuzu en başarılı şekilde tamamlamak, hedefimize ulaşmak olmazsa olmazımızdır. Gelecek atılımlarımız için hiçbir zaman ezbere iş yapmadık. Analitik düşünüp, projelerimizi oluşturuyoruz. Her an görevimizin başındayız. Bugüne kadar hedeflerimizi tutturduk. Bugüne kadar yaptık, Bundan sonra da yapacağız."

Yeni şube ile birlikte Muğla ili genelinde verecekleri hizmet ve ürünleri de anlatan Mehmet Demiroğlu, politika olarak Bodrum’da ve Muğla’da satış fiyatlarının değişmeyeceğini de söyleyerek sözlerine şöyle devam etti;

“Ürün olarak çeşitliliğimizin yanı sıra, yüksek hacimli stoklarımız ile müşterilerimizin ihtiyaçlarını en kısa sürede, onlara zaman kaybettirmeden, karşılayabilmekteyiz. 2014 yılı Aralık ayında gerçekleştirdiğimiz ve faaliyete geçen yatırımımız ile sac işleme birimimiz Cnc Plasma kesim, Cnc sac büküm – abkant, Nc Giyotin, Nc profil ve boru büküm, Cnc silindir üniteleri hizmete girmiştir. Karbon çelikleri dahil Hardox – Xar 400-600 aşınmaz plakaları kesme ve bükme, karbon çeliklerini de 20 mm’ye kadar kesme ve bükme kapasitemiz mevcuttur. Cnc Plazma kesim ünitemizin içinde ayrıca oxy – plazma ve profil-boru işleme birimi de mevcuttur.  Karbon çeliklerinde max 40 mm, Hardox – Xar aşınmazlarda ise 30 mm kesme, oxy – plazma ile de 150 mm’ye kadar sac kesme kapasitemiz mevcuttur. Üretimin haricinde stoklarımızda sürekli bulundurduğumuz her sektörden ihtiyacı karşılayacak olan geniş ürün yelpazemizle Muğla Bölgesi’nde tam kapsamlı hizmet vermeye hazırız.”