Deneme Sahnesi'nde Drama Atölyesi Başlıyor

Bodrum Deneme Sahnesi’nde çocuklar için drama atölyesi başlıyor. 

Deneme Sahnesi'nde Drama Atölyesi Başlıyor

Bodrum Deneme Sahnesi’nde çocuklar için drama atölyesi başlıyor. 

Arif Akkaya ve Nejat İşler tarafından 2016 yılının Şubat ayında kurulan Bodrum Deneme Sahnesi’nde çocuklar için drama atölyesi başlıyor. Temmuz ve Ağustos aylarında 2 grup halinde düzenlenecek drama atölyesinde 1 Temmuz itibariyle başlıyor. 1 Temmuz’da başlayacak atölye çalışmalarında eğitimleri, Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü mezunu ve Deneme Sahnesi Eğitmeni İlkay Zengin verecek. 

Drama atölyesinin Temmuz ve Ağustos aylarında başlayacağını anlatan İlkay Zengin, “Hafta içi ve hafta sonu olarak 8-10 yaş ve 10-12 yaş arası 2 grubumuz var. 2 ay boyunca devam edecek. Sonra Eylül’de tekrar yeni kayıt dönemi açılacak” dedi. 

Bodrum Deneme Sahnesi Drama derslerinden çocukların nasıl bir deneyim edineceklerini de anlatan Zengin, şöyle dedi:

“Kış döneminde yaptığımız drama derslerinde velilerden çok olumlu geri dönüşler almıştık. Hiperaktif veya içine kapanık çocuklara dair çok olumlu dönüş aldık. Daha özgüvenli olduklarını, dikkatlerinin daha da arttığını söylediler. Ben de derslerde genel olarak bununla ilgili yol izliyorum. Hafızayı güçlendirmek, kendinin farkında olmak. Arkadaşlarının farkında olabilmek. Bunun dışında zaten en temelde dikkat ve konsantrasyon. Hep bunlarla ilerledik ve olumlu dönüşler aldık. Bendeki derslerde genelde şöyle bir şey var; bütün çocukları ayrı ayrı ele alıyorum. Hepsi birbirinden farklı. Kimi çok özgüvenli, kimi ise çok içine kapanık olabiliyor. Bu noktada da her birine ayrı ayrı davranmak ya da ona göre şekillendirmek gerekiyor. Dersin içinde de tek tek ilgileniyorum. Drama çok hassas bir nokta. Yanlış yapıldığında bu sefer çocuklar da yanlış yere evrilebilir, ya da daha da hırçınlaşabilir. O yüzden doğru tekniklerle, doğru şekilde, bire bir ilerlemek gerekiyor. Her ne kadar kalabalık görünse de ben onların sadece oyun arkadaşıyım. Onlar da beni hiçbir zaman bir öğretmen olarak görmüyorlar. Öyle olduğu için zaten bir şeyler öğrenmeye başlıyorlar.”

Deneme Sahnesi Kurucusu ve Yöneticisi Arif Akkaya ise drama atölyesi ile ilgilenenlerin Facebook ve Instagram hesabı ya da 0553 177 48 34 nolu telefondan kendilerine ulaşabileceğini aktardı.