Deniz Kızları Bodrum'da Buluştu

Türkiye'nin değişik illerinde yaşayan deniz tutkunu kadınlar, deneyimlerini paylaşmak üzere Bodrum’da buluştu.

Deniz Kızları Bodrum'da Buluştu

Türkiye çapında yıllarını denize ve yelkene vermiş, maviye sevdalanmış kadınlar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Bodrum Kalesi önünde bağlı bulunan STS Okul Gemisi’nde bir araya geldi. Deniz Kızları Bodrum adlı etkinlikte bugüne kadar hayallerini gerçekleştirmiş olanlar yaşadıklarını, deneyimlerini izleyicilere aktardı. 

Etkinlik, daha fazla kadının doğaya ve çevreye saygılı denizciler olarak yetiştirilmesine fayda sağlayacak projeler üretmek, destek olmak ve bilgi paylaşmak, denizci olmayı hedefleyen genç kızlarımıza yeni ufuklar açmak amacıyla gerçekleştirildi. 

Daha önce Bodrum’dan pek çok yelken açıp uzun seyir yapan “Deniz Tutkusu Seyirde” ekibinin kaptanı Neşe Hasipek, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Biz Deniz Kızları olarak Bodrum’da toplandık. Yazarlarımız var, okyanus geçen kadınlarımız var. Biz bir araya gelip biz de varız demeye çalışıyoruz. Biz de daha önce yaptığımız seyirlerin küçük bir sunumunu yapıyoruz. Yapmayı planladığımız projelerin tanıtımını yapıyoruz. Burada ayrıca çocuk kitabı yazan bir arkadaşımız da var. Onun kitaplarının burada alıp 23 Nisan’da çocuklara hediye edeceğiz.”

Aynı ekipten Ceyda Güleçyüz de 8 Mart’ta Deniz Kızları olarak bir araya gelmekten dolayı çok mutlu olduklarını söyledi. 

Aksona Mehmet lakaplı Son Süngerci Mehmet Baş da etkinliğe katılan kadınlara sünger hediye etti.