Deniz Kızları Deneyimlerini Paylaşacak

Türkiye çapında yıllarını denize ve yelkene vermiş, maviye sevdalanmış kadınlar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Bodrum’da buluşuyor.

Deniz Kızları Deneyimlerini Paylaşacak

Deniz Kızları, çok farklı yaş aralığında, her fırsatta denizle ve yelkenle buluşan, ülkemizin turkuaz renkli kıyılarında seyir yapmış, uzak denizlere yelken açmış ve hatta okyanuslar aşmış kadınlardan oluşuyor.

Türkiye’nin ilk ve tek yelkenli okul gemisi olan STS Bodrum’da düzenlenecek olan Deniz Kızları Bodrum Etkinliği’nde; bugüne kadar hayallerini gerçekleştirmiş olanlar yaşadıklarını, deneyimlerini izleyicilere aktarırken yeni hedefleri olan kadınlar da planlarını ve heyecanlarını paylaşacak. 

Deniz Kızları’nın amacı, üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizde daha fazla kadının doğaya ve çevreye saygılı denizciler olarak yetiştirilmesine fayda sağlayacak projeler üretmek, destek olmak ve bilgi paylaşmak, denizci olmayı hedefleyen genç kızlarımıza yeni ufuklar açmak.
  
Deniz Kızları Platformu adına Füsun Bay Canbay tarafından yapılan açıklamada, etkinliğin bir kadınlar günü kutlaması olmadığına dikkat çekilerek; kadınların, hedefledikleri rotada selametle seyir yapmalarını sağlayacak olan haritaların nasıl okunacağının, birlik olunursa okyanusların nasıl aşılabileceğinin Bodrum’daki deniz severlerle paylaşılacağı bir deniz üstü etkinliği olduğu vurgulandı.

PROGRAM 
12:00 Açılış
12:30 Arzu Tülümen “Denize Dönüş” Sunum ve Söyleşi
13:00 Hülya Leigh “Okyanusta Bir Türk Kızı” Sunum ve Söyleşi
13:30 İmza ve İkram
14:30 Suyla Polat, Müzik İle Dünya Seyahati
15:00 Deniz Tutkusu Seyirde Sunum ve Plaket
15:30 Katılımcılarla Sohbet
16:00 Kapanış ve Toplu Fotoğraf

YER: STS Bodrum Okul Gemisi / Kale Girişi Önü / Bodrum Limanı