Deprem Hazırlıkları Gözden Geçirilecek

30 Ekim'de İzmir'de meydana gelen 6,9'luk depremin ardından hafta başında bölgeye giderek depremzedelerle biraraya gelen Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum’un depreme hazırlığı konusunda Belediye Yapı Kontrol birimlerinin denetimlere vakit geçirmeden başlayacağını ifade etti.

Deprem Hazırlıkları Gözden Geçirilecek

Deprem bölgesinde, Bodrum Belediyesi'nin bölgede yaptığı yardım faaliyetlerini yerinde takip edip depremzedelerle biraraya gelen Başkan Aras, Bodrum Belediyesi olarak tüm imkanlarıyla depremzedelerin yanında olduklarını belirtti. Aras, 100 adet çadırı İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Projeler Dairesi Başkanlığı'na teslim ettiklerini söyledi. 

Perşembe günü, deprem bölgesindeki görevlerini tamamlayıp Bodrum'a döndüklerini aktaran Ahmet Aras, "Arkadaşlarım cumartesi gününe kadar Bayraklı’daki çadırımızda hizmete devam edecek. Kayıplarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılarımıza acil şifa diliyorum. Arama ve kurtarma ekipleri canlarını hiçe sayarak görev yaptılar. Hayırsever hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Ülkemizin her bölgesinden ihtiyacın üzerinde o kadar çok yardım malzemesi gönderiliyor ki artık ihtiyaç bildirilmedikçe göndermemek gerekiyor" dedi.

YAPI KONTROL BİRİMLERİ DENETİMLERE BAŞLAYACAK

"Bodrum’un depreme hazırlığını ise hep birlikte gerçekleştireceğiz" diyen Başkan Aras, "Belediyemiz yapı kontrol birimleri denetimlere vakit geçirmeden başlayacak. Mahallelerimizde malzeme ve teçhizat destekli iyi eğitilmiş görevli ve gönüllü ekipleri kuracağız. Deprem toplanma bölgelerimiz belli, duyurmalıyız. Kaçak yapılaşmadan uzak duracağız. Unutmayalım deprem değil ihmal öldürüyor" dedi.