Dolandırıcılık Çetesine Darbe; 6 Gözaltı!

Kurdukları arkadaşlık sitesi üzerinden Bodrum ve çevresindeki çok sayıda kişiyi dolandırdıkları suçlamasıyla gözaltına alınan 6 kişi, adliyeye sevk edildi.

Dolandırıcılık Çetesine Darbe; 6 Gözaltı!

Edinilen bilgiye göre Muğla Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, bir vatandaşın arkadaşlık sitesi üzerinden 170 bin TL dolandırıldığı ihbarı üzerine harekete geçti. Soruşturmayı derinleten ekipler, bahse konu site üzerinden Bodrum ve çevre ilçelerden çok sayıda kişinin dolandırıldığını tespit etti. 

Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık ve Yankesicilik Dolandırıcılık Büro Amirlikleri, olayın faillerinin tespiti ve yakalanmasına yönelik yaptığı çalışmalarda şüphelilerin İstanbul’un Sarıyer ilçesinde olduğunu ve dolandırıcılık olaylarını home ofis olarak kullandıkları dubleks bir ikametten gerçekleştirdiklerini belirledi. 

Bahse konu eve yapılan operasyonda 27 adet cep telefonu, 75 adet SIM kart, 6 bilgisayar, 20 bin TL nakit para, 3 ruhsatsız tabanca ve çok sayıda dolu fişek ele geçirildi. Operasyon kapsamında 4’ü erkek, 2’si kadın toplam 6 kişi İstanbul’da gözaltına alınarak Bodrum’a getirildi. 

6 şüpheli, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. 

Öte yandan şahısların kurdukları internet sitesi üzerinden yaptıkları dolandırıcılıkla ayda 1 milyon TL’nin üzerinde gelir elde ettikleri tespit edildi.