DOLGU DURDU , ZİNCİR KALKTI

Geçtiğimiz hafta Bodrum Gümbet Mahallesi'nde turistik gezi teknelerinin, balıkçı...

DOLGU DURDU , ZİNCİR KALKTI
Geçtiğimiz hafta Bodrum Gümbet Mahallesi'nde turistik gezi teknelerinin, balıkçı teknelerinin, Bodrum Arıtma Tesisi'nin bulunduğu arazideki yolun zincirle kapatılması krizi kısmen çözüldü ve yoldaki zincir kalktı.
Yolun zincirle kapanması nedeniyle günlük tur düzenleyen teknelere gelen turistler, tekne sahipleri ve Belediye Arıtması mağdur olmuştu. Teknelere hizmet götüren araçlar içeriye sokulmadığı için tekneciler tüm ihtiyaçlarını uzun bir yolu yaya olarak taşımak durumunda kalmışlardı. Bu arada Belediyenin çöp araçlarının ve arıtma da hizmet veren araçların geçişine izin verilmeyince Belediye ile arazi sahipleri arasında bir kriz ortaya çıkmıştı.
Olayın medyaya taşınması üzerine zincir tekrar açıldı. Arazi sahibi Tuncay Karakaya'nın avukatı Serhan Kaya bir açıklama yaparak müvekkillerinin denizde yapılan dolguya karşı çıktıklarını, bu nedenle yolu kapattıklarını dolguya devam edilmeyince de yolu açtıklarını açıkladı. Avukat Kaya " deniz kıyısında yapılan dolgu ve hafriyat durduruldu. Bizde hizmet devam etsin diye yolu açtık. Ancak yasal süreci geri almadık" dedi.
Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Gümbet arıtma tesisine ve tekne bağlama iskelelerine giden yolun açılması nedeniyle mal sahibine teşekkür ediyorum dedi. Kocadon Gümbet'te arıtma tesisine giden yolun çevresinde bulunan tekne bağlama iskelelerinin daha iyi olması için düzenleme yaptıklarını ve dolgu yapmadıklarını tekrarladı. Zincir krizinin ilk günlerinde yaptığı basın toplantısında "Zinciri açmaz, ezer geçeriz."şeklinde konuşan Kocadon bu kez yaptığı açıklamasında ise Tuncay Karakaya'ya teşekkür ederek şunları söyledi ; "Arıtmaya giden yol tekrar açıldığı için teşekkür etmek istiyorum . Bodrum'un ihtiyacı olan arıtma tesisine gitmemiz gereken bir yoldu. Bu büyük abimizin yaptığı büyüklükten dolayı kendisine teşekkür ediyorum. O bizim önümüzü açtı bizde onun önünü her zaman açarız. Önemli olan Bodrum da hepimiz kazanalım".