Duygu Tengiz İçin Kampanya Başlatıldı

Bodrum’da, kök hücre bekleyen Bodrumlu hekim kardiyoloji uzmanı Prof. Dr. İstemihan Tengiz'in eşi Duygu Alkan Tengiz ve kök hücre bekleyen tüm hastalar için kök hücre bağışı kampanyası başlatıldı.

Duygu Tengiz İçin Kampanya Başlatıldı

Geçtiğimiz kasım ayında kanser tanısı konulan Duygu Tengiz'in tedavisi sürüyor. 2 çocuk annesi Tengiz'in tedavisi için hekimlerin kök hücre nakli önermesi üzerine yakınları bir kampanya başlattı. Kampanya sosyal medyada da büyük yankı buldu. Kent Haber'e konuşan Duygu Tengiz tüm Bodrumluları açılan kampanyaya destek vermeye davet ederek, bağışçılara şimdiden teşekkür ettiğini ifade etti.

Pandemi sürecinde kan bağışının yanında kök hücre bağışının çok azaldığı, bu süreçte kan bağışı ile kök hücre bağışının çok önem taşıdığı ifade edildi. 

Düzenlenen kampanya çerçevesinde Kızılay, bir hafta boyunca Bodrum’un farklı noktalarında kan bağışı kabul edecek. 12 Eylül Cumartesi ve 15 Eylül Salı günleri 16.30 – 22.00 arası Turgutreis, 13 Eylül Pazar 16.00-23.00 arası Bodrum Belediye Meydanı, 16 Eylül Çarşamba 15.00 – 22.00 arası Ortakent – Atatürk Meydanı, 19 Eylül Cumartesi ve 20 Eylül Pazar günleri 16.00 – 22.30 arasında kan ve kök hücre bağışı alınacak. 

Öte yandan kovid-19 hastalığını atlatan vatandaşların da, hastanelerde tedavi gören kovid-19 hastaları için Marmaris Kan Bağışı Merkezi’nde plazma bağışı yapabilecekleri ifade edildi.