Engelli Bireyleri Mutlu Eden Hizmet...

Bodrum Belediyesi Destek Hizmetleri Birimi, müracaat halinde engelli araçlarının bakımını yapıyor.

Engelli Bireyleri Mutlu Eden Hizmet...

Bodrum Belediyesi, Destek Hizmetleri Birimi aracılığıyla, engelli bireylerin günlük yaşamda sosyal hayata katılımı için yaşamsal öneme sahip, manuel veya akülü araçların bakım ve onarımı konusunda ilgililerin yardımına koşuyor. Müracaat üzerine evden alınıp, tamiri ve bakımı yapıldıktan sonra tekrar eve teslim edilen engelli araçlarının sahipleri, uygulamadan son derece memnun.

Yapılan hizmetten faydalanan Mustafa Kasap isimli vatandaş hizmet ile ilgili değerlendirmelerini şu sözlerle dile getirdi;

"Kullanmakta olduğum akülü engelli aracı bundan 7 yıl önce Bodrum Kaymakamlığı tarafından verilmişti. Geçen zaman içerisinde çeşitli arızalar baş gösterince, buradan tanıdığım esnaf bir ağabeyimizin yönlendirmesi ile Destek Hizmetlerine başvurduk. Evden gelip aracı aldılar. Birkaç gün içerisinde, aküsü ve lastikleri değişmiş, güzel şekilde bakımı yapılmış halde eve getirdiler. Yapılan uygulama son derece ile yararı olan ve bugüne kadar eksikliğini hissettiğimiz bir çalışma. Emeği geçenlere ve uygulamayı başlayanlara teşekkür ediyorum."

Konuyla ilgili konuşan Bodrum Yarımada Engelli Haklarını Koruma Derneği (BOYENDER) Yönetim Kurulu Başkanı Efendi Can da, “Bodrum Kaymakamlığı tarafından verilen akülü engelli aracı kullanan birkaç üyemiz mevcut. Onlardan dolayı bu tarz araçların profesyonel bakımları konusundaki eksikliği biliyorum. Bodrum Belediyesi son derece yerinde bir hizmete imza atmıştır. Uygulamada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. 

 

Haber: Ali Peltek