SELECT `ac`.`id`, `ac`.`banner_text`, `ac`.`banner_url`, `ac`.`hash` as `banner_hash`, `images`.`image_728x150` as `banner`, `images`.`image_default` as `image_default`, `images`.`id` as `image_id`, sum(ad_view_stat.view_count) as view_counts, `alt_banner`.`image_default` as `alt_banner`, `ac`.`kapanma_zamani`, `ac`.`gosterilmeme_suresi`, `ac`.`ad_campaign_type`, `ac`.`banner_script` FROM `ad_campaigns` as `ac` JOIN `ad_view_stat` ON `ad_view_stat`.`campaign_id`=`ac`.`id` and `view_date`="2023-02-01" JOIN `ad_customers` ON `ad_customers`.`id`=`ac`.`customer_id` and `ad_customers`.`active`=1 JOIN `images` ON `images`.`id`=`ac`.`post_image_id` LEFT JOIN `images` as `alt_banner` ON `alt_banner`.`id`=`ac`.`alternatif_banner` WHERE `ac`.`banner_size_id` = 1 AND `ac`.`start_time` <= '2023-02-01 15:42:19' and `ac`.`end_time` >= '2023-02-01 15:42:19' AND `ac`.`deleted` = 0 AND `ac`.`active` = 1 GROUP BY `ad_view_stat`.`campaign_id` ORDER BY `view_counts` ASC LIMIT 1update ad_campaigns set views=views+1 where id=492checkstat select id from ad_view_stat where view_date="2023-02-01" and view_hour=15 and campaign_id=492update ad_view_stat set view_count=view_count+1 where id=1661075

ERMENİ İDDİALARI VE BATI DÜNYASI KONFERANSI

Gazi Üniversitesi Stratejik Araştırmalar Merkezi Müdürü Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu,...

ERMENİ İDDİALARI VE BATI DÜNYASI KONFERANSI
Gazi Üniversitesi Stratejik Araştırmalar Merkezi Müdürü Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu, ''Dağlık Karabağ bölgesinin işgali sona ermeden sınır kapınızı açarsanız fiilen işgali kabul etmiş pozisyonuna düşersiniz'' dedi.
Prof. Dr. Halaçoğlu, Muğla Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen ''Ermeni İddiaları ve Batı Dünyası'' konferansından önce gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Halaçoğlu, bir gazetecinin, ''ABD Başkanı Barack Obama'nın Ermeni sorunuyla ilgili yaptığı konuşmayı nasıl değerlendiriyorsunuz''' sorusu üzerine, ''Bu konudaki görüşümüzü yıllardır söylüyoruz. Obama 'büyük felaket' diyor. Bu, Ermenilerin kullandığı bir kelime. Diaspora da bu şekilde kullanıyor. Türkiye'yi yönetenler artık bunun farkına varmış ki bunu kabul edilemez buluyorlar ve bu yönde açıklamalar yapıyorlar'' diye konuştu. Barack Obama'nın bu konuda siyaset yaptığını ifade eden Halaçoğlu, şunları kaydetti:
''Obama, 'büyük felaket' diyor ve 1,5 milyon Ermeninin katledildiğini öne sürüyor. Bunlar diasporanın sözleri. Barack Obama'yı suçlamıyorum. Bu olay bizim Obama'ya ulaşamadığımızı gösteriyor. Türkiye'de Obama ile görüşmeler yapılırken bizim bu konuda savunduğumuz düşüncelerin ona iletilmesi gerekirdi. Bu konuda İngilizce yazılmış çok sayıda kitap var. Eminim ki Barack Obama Birinci Dünya Savaşı'nda kimin kimle savaştığını bile bilmiyor. Dolayısıyla biz ne yaptık, ne yapmadık bunları iyi değerlendirmemiz lazım.''
Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu, Obama'nın Türkiye ziyaretini de değerlendirerek, ''Obama'nın ziyareti sırasında medyamız Sultanahmet'te bir kediyi nasıl sevdiğini ön plana çıkardı. Halbuki burada ön plana çıkarılması gereken neyi söylediği, neyi söylemediğiydi'' dedi. Obama'nın çok iyi yetiştirilmiş bir siyasetçi olduğunu ifade eden Yusuf Halaçoğlu, ''Obama birkaç sözle Türk halkının gönlünü almaya çalıştı. Obama bize 'Tarihinizle yüzleşin' dediğinde biz de ona 'Siz de tarihinizle yüzleşin ve Küba'yla sınırlarınızı açın' diyebildik mi''' diye konuştu.
Türkiye-Azerbaycan ilişkileri ve sınır kapısının açılması konusundaki soruları da yanıtlayan Halaçoğlu, ''Dağlık Karabağ bölgesinin işgali sona ermeden sınır kapınızı açarsanız fiilen işgali kabul etmiş pozisyonuna düşersiniz. Sınır kapısının açılmasıyla ilgili çalışmaların Azerbaycan ile ilişkilerimizi nasıl etkilediği ortada. Bunu herkes görüyor'' dedi.