Evinde Kal, Kitabını Al...

Bodrum Belediyesi ve Bodrum Belediye A.Ş. koronavirüsü ile mücadele kapsamında evlerinden çıkmayan vatandaşlara kitap dağıtmaya başladı. “Kitapların iyileştirici gücü sizinle olsun” diyen Belediye, kapatılan kafeterya ve tesislerindeki Cumhuriyet Kitapları’nı okurlarıyla buluşturuyor.

Evinde Kal, Kitabını Al...

Bodrum Belediyesi ve Bodrum Belediye A.Ş. koronavirüs tehlikesinden korunmak için vatandaşların evlerinde kaldığı bu günlerde bir kitap kampanyası başlattı. Instagram hikayesi üzerinden okuduğu son kitabı #evdekalbodrum hashtagi ile paylaşan vatandaşlara yeni kitaplar Bodrum Belediyesi’nden geldi. “Evde geçen bu sürede kitapların iyileştirici gücü sizinle olsun” diyerek sosyal medya üzerinden çağrı yapan Bodrum Belediyesi, bugüne kadar Bodrum geneline 500 adet kitap dağıtımı gerçekleştirdi. 

Cumhuriyet yayınlarından çıkan kitapların dağıtıldığı kampanyada kitapların önce dezenfektasyonları yapıldı, daha sonra elden ve kargo yoluyla kampanyaya katılanlara gönderildi. Dağıtılan kitaplar büyük beğeni toplarken, vatandaşlar tarafından sosyal medya üzerinden paylaşıldı. Vatandaşlar Belediyeye ve Başkan Aras’a teşekkür dileklerini iletti.

Kitaplarla birlikte dağıtımı yapılan kitap ayraçları da okuyuculardan tam not aldı. Başkan Ahmet Aras’ın mesajının yazılı olduğu kitap ayraçlarında vatandaşlara “Önlemini Al Evde Kal, Evde Kal Bodrum” temennisinde bulunuldu. Ayraçta ayrıca Başkan Aras’ın; “Güzel Bodrum’un kıymetli sakinleri, sahsım ve tüm Bodrumlular adına, evde kaldığınız ve özverili davrandığınız için teşekkür ederim. Deniz kenarında neşe ile sohbet edip, dalgaları izleyeceğimiz günler yakındır. Keyifli okumalar dilerim” mesajı yer aldı.