FIRTINA SONRASI...

Bodrum'da etkili olan fırtınanın ardından güneşli hava ilçede yaşayanları sevindirdi....

FIRTINA SONRASI...
Bodrum'da etkili olan fırtınanın ardından güneşli hava ilçede yaşayanları sevindirdi.
Bodrum Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, ilçede günlük yaşamı olumsuz etkileyen fırtınanın sona erdiğini bildirdi. Bodrum'da gece başlayan ve aralıklarla devam eden yağış sonrası 10 saatte metrekareye 4.5 kilogram yağış düştüğünü belirten yetkililer, ilçeye kısa süreli dolu yağdığını da kaydetti.
Bu arada vatandaşlar, hava sıcaklığının 18, deniz suyu sıcaklığının 16 derece ölçüldüğü Bodrum'da güzel havanın tadını çıkarttı. Vatandaşlardan bazıları kent merkezinde yürüyüş yaparken, bazıları Kumbahçe Sahili'nde kuşlara yem verip, güneşlenmeyi tercih etti.
Kumbahçe Sahili'nde yürüyüş yapan işletme sahibi Ali Ateş, dükkanının fırtınada zarar gördüğünü ifade ederek, ''Fırtınada dükkanımın çatısı uçtu. Ancak fırtına geride kaldı ve şimdi hava çok güzel. Deniz suyu da soğuk değil. Ben de sahilde yürüyüş yapıp güzel havanın tadını çıkarıyorum'' diye konuştu.
Bodrum Belediye Başkanı Mazlum Ağan ise fırtınanın sona ermesinin ardından, belediye iş makineleriyle Kumbahçe sahilinde temizlik çalışması yapıldığını söyledi. Hava koşullarının müsaade ettiği sürece çalışmaların devam edeceğini belirten Ağan, ''Belediye ekiplerimiz fırtına sonrasında kıyıya vuran yosun ve çöpleri topluyor. Fırtına nediyle özellikle Kumbahçe sahilinde pet şişe, içki şişeleri ve çeşitli plastik eşyalar görülüyor. Mümkün olan en kısa sürede gerekli çalışmaları yaparak, sahili eski görünümüne kavuşturacağız'' dedi.