FIRTINA'NIN ARDINDAN BODRUM!

Bodrum'da önceki akşam yaşanan ve saatteki hızı zaman zaman 110 kilometreyi kuvvetli...

FIRTINA'NIN ARDINDAN BODRUM!
Bodrum'da önceki akşam yaşanan ve saatteki hızı zaman zaman 110 kilometreyi kuvvetli fırtına nedeniyle 8 balıkçı teknesi battı.

Bodrum Meteoroloji Müdürlüğü, yetkililerinden alınan bilgiye göre, Bodrum'da dün akşam saatlerinde başlayan fırtına gece boyunca sürdü. Sabah saatlerine kadar devam eden ve saatteki hızı zaman zaman 110 kilometreye ulaşan fırtına nedeniyle, Turgutresi, Bitez ve Gümbet'te 8 balıkçı teknesi su alarak battı.

Bitez'de su alarak batan balıkçı teknelerinin sahipleri bölgeye gelerek teknelerini kurtarmaya çalıştı. Bir balıkçı, teknesini halatlarla, bir kamyonun arkasına bağlayarak kurtarmaya çalıştıysa da başarılı olamadı. Bitez Belediyesi Liman Sorumlusu Ali Özdamar, ''Bodrum'da çok şiddetli bir fırtına yaşandı. Bu fırtınadan en az etkilenen Bitez beldesi oldu. İki tane Zodyak bot fırtına nedeniyle battı'' dedi.

Fırtına nedeniyle, Kıbrıs Şehitleri caddesinde refüjde bulunan aydınlatma direği karayoluna devrildi. Olay yerine gelen elektrik şirketi görevliler tarafından tarafından direk yol ortasından kaldırıldı.

Elektrik dağıtım şirketi müdürü Sefa Pişkinleblebici, olumsuz hava şartlarının elektrik direklerinin yıkılmasına neden olduğunu anlatarak,''Şiddetli rüzgar nedeniyle bazı aydınlatma direkleri devrildi. Ekiplerimiz ile birlikte çalışmalara aralıksız devam ediyoruz'' diye konuştu.

Bu arada, Konacık beldesindeki bir iş yerinin çatısında su deposu parçalanarak yaklaşık 15 metre yükseklikten yere düştü. Ağaçların ise fırtına nedeniyle kökünden söküldüğü gözlendi.