Four Seasons Bodrum 2020 Yılında Açılacak

Tay Group bünyesinde bulunan Four Seasons İstanbul Sultanahmet ve Four Seasons İstanbul The Bosphorus otellerinin Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Toprak turizm yatırımları ile ilgili planlarını anlattı.

Four Seasons Bodrum 2020 Yılında Açılacak

Tay Group bünyesinde bulunan Four Seasons İstanbul Sultanahmet ve Four Seasons İstanbul The Bosphorus otellerinin Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Toprak turizm yatırımları ile ilgili planlarını anlattı.

Toprak "Türkiye’nin 46 milyonun üzerinde ziyaretçiye ev sahipliği yapmasıyla birlikte turizmde yeni bir devrin kapıları aralandı. Bu trendin 2019 yılında da devam etmesini bekliyoruz" dedi

Türkiye'nin sadece denizi, güneşi ve doğasıyla değil, aynı zamanda kültürel zenginliği ve köklü tarihiyle de dünyanın en önemli turizm merkezleri arasında yer aldığını ifade eden Toprak, Türkiye’nin dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girme hedefinin, ancak güçlü bir turizm vizyonuyla mümkün olduğunu söyledi. Turizm alanında yapılacak yeni yatırımların ve nitelikli turistin ülkemize getirilmesi noktasında hayata geçirilecek politikaların, Türkiye’nin gelecek hedeflerine ulaşmasının yolunu açacağını belirten Mesut Toprak, Tay Group'un Türkiye turizm sektörünün gelişmesi adına ne gibi adımlar attığı yönündeki soruyu ise şöyle yanıtladı;

"Türkiye’nin turizm hedeflerine ulaşabilmesi için biz de Tay Group olarak elimizden gelen tüm gayreti gösteriyor; taşın altına elimizi koymaktan asla geri durmuyoruz. Bugün İstanbul’da bulunan Four Seasons İstanbul Sultanahmet ve Four Seasons Istanbul The Bosphorus otellerimizin ardından Bodrum’da yatırımına başladığımız Four Seasons Resorts Bodrum projemizi 2020 yılında tamamlamayı hedefliyoruz. Söz konusu projemiz, sadece Türkiye’yi, dünyada Four Seasons markalı üç farklı otele sahip ender destinasyonlarından biri haline getirmekle kalmayacak, aynı zamanda Bodrum’un dünyanın sayılı turizm merkezleri arasındaki yerini pekiştirecektir" dedi.

Son yıllarda yaşanan olağanüstü gelişmelerin ardından 2018 yılının turizm anlamında çok ciddi bir toparlanma yılı olarak kayıtlara geçtiğini vurgulayan Tay Group Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Toprak, gelecek beklentilerini ise şu sözlerle anlattı: “Türkiye’nin 46 milyonun üzerinde ziyaretçiye ev sahipliği yapmasıyla birlikte turizmde yeni bir devrin kapıları aralandı. Bu trendin 2019 yılında da devam ettiğini görmek, bizim gibi Türkiye ekonomisine katkıda bulunmayı ilke edinmiş şirketler için en büyük mutluluk, en büyük gurur kaynağı. Tüm bu rakamların ışığında, ülke olarak 2023 için koyduğumuz ‘70 milyon turist’ hedefinin de rahatlıkla yakalanabileceğine inanıyorum.”