GAZETECİ HRANT DİNK BODRUM'DA DA ANILDI

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Gazeteci Hrant Dink, Bodrum'da düzenlenen bir...

GAZETECİ HRANT DİNK BODRUM'DA DA ANILDI
Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Gazeteci Hrant Dink, Bodrum'da düzenlenen bir etkinlikte, öldürülmesinin 10'uncu yıl dönümünde anıldı.

Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Bodrum İlçe Başkanlığı tarafından Belediye Meydanı'nda düzenlenen etkinlikte, gazeteci Hrant Dink öldürülmesinin 10'uncu yıl dönümünde anıldı. Dink'in Bodrumlu arkadaşlarının da aralarında bulunduğu yaklaşık 60 kişi, etkinlikte, '10 yıl oldu Hrant da yok adalet de yok, öfkeliyiz' ve Ermenice 'Hepimiz Hrantız Hepimiz Ermeniyiz' yazılı pankart açtı. Topluluğun, 'Faşizme inat kardeşimiz Hrant' yazılı dövizler taşıdığı görüldü.

Polisin güvenlik önlemi aldığı etkinlikte açıklama yapan ÖDP İlçe Başkanı Mustafa Erdoğan, sadece Dink'in değil Uğur Mumcu ve Metin Göktepe'nin de katledildiğini ve katillerinin bulunmadığını belirterek, "Devlet erkanının bilgisi dahilinde, göz göre göre, adım adım ilerleyerek öldürülen Hrant Dink kardeşimizi katleden zihniyet, katillerini de aklayarak, bu ülkenin kardeşliğine ve vicdanına bir hançer daha sapladı. Katilleri 36 saatte yakalamakla övünenler için asıl övünç kaynağı, 10 yılda gerçek suçluları gizleme marifetini göstermiş olmalarıdır. Ama iktidar ne derse desin mahkemeleri ne karar alırsa alsın Hrant Dink kardeşimizin çağrısı Türkiye halklarının bilincinde ve vicdanında onurlu bir yer edinmiş, O'nun katledilmesine varan süreçte katkısı olanların zihniyeti mahkum olmuştur" dedi.

Basın açıklamasının ardından belediye meydanında 10 dakika oturarak sessiz protesto gösterisi yapan grup daha sonra alandan ayrıldı.


Muhabir: Yaşar ANTER