Gazeteci Meslektaşımıza Çirkin Saldırı!

Bodrum'da altyapı çalışmasının yarattığı sorunu görüntüleyen gazeteci Fatih Bozoğlu bölgedeki faaliyeti üstlenen müteahhit firma çalışanlarının sözlü ve fiziki saldırısına uğradı. Çirkin saldırıda Bozoğlu'nun kamerası kırıldı.

Gazeteci Meslektaşımıza Çirkin Saldırı!
Umurça Mahallesi Mümtaz Ataman Caddesi üzerinde Aydem tarafından yürütülen elektrik hatlarını yer altına alma çalışmaları, zamanlaması nedeniyle bölgede yaşayan vatandaşlar ve esnafın tepkilerine neden oluyor. Kent Haber de bölgede yaşanan sorunları iki ayrı haber ile gündeme taşımıştı. Bölgedeki çalışma bu kez yarattığı trafik yoğunluğu ile değil, firma çalışanlarının görevini yapan bir basın mensubuna yönelik sözlü ve fiziki çirkin saldırıları ile gündeme geldi.

Bölgedeki mağduriyeti haberleştirmek için bugün çalışmaların yapıldığı bölgeye giden gazeteci Fatih Bozoğlu, önce oradaki görevlilerin sözlü tacizine maruz kaldı.

Sözlü taciz bir süre sonra fiziki saldırıya dönüştü. Kendini bilmez bir görevlinin fiziki saldırısı sonrası, Bozoğlu'nun kamerası kırıldı. Bozoğlu sosyal medya hesabından yaptığı canlı yayın sonrası yaşadıklarını anlatarak, kendisinin saldırganlardan bireysel olarak şikayetçi olmayacağını ancak konuyla ilgili kurumların gereğini yapması çağrısında bulundu.

Kent Medya Grubu olarak görevinin başında saldırıya uğrayan meslektaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletirken, basın özgürlüğüne yönelik bu çirkin saldırıyı kınıyoruz.