Gece Patlak Kabusu Yaşadılar!

Bodrum’da bir kez daha patlayan su isale hattından akan sular, evlerin bahçelerini bastı.

Gece Patlak Kabusu Yaşadılar!

Edinilen bilgiye göre Torba Mahallesi’nde gece saat 01.00 sularında isale hattında patlama meydana geldi. Patlaktan akan sular caddeyi göle çevirdi. Tonlarca su Güven Sitesi’ndeki evlerin bahçelerini bastı. 

Gece uykudan uyanan mahalle sakinleri, bahçedeki suların evlerine girmemesi için kapılarına kum torbaları koydu. Kimi vatandaşlar da araçları sular altında kalmasın diye araçlarını kurtarma telaşına girdi. 

Bir süre sonra bölgedeki su kesildi. Patlak olan bölgede onarım çalışması bugün akşam saatlerine kadar sürdü. 

Kent Haber’e ulaşan mahalle sakinlerinden Nesrin Durukan, “Uyuyordum, komşularım uyandırdı, evi su basıyor diye. Kabus gibiydi. Sular evlerimize girmesin diye kapılara kum torbaları koyduk. Bir yandan sular altında kalan otomobilimi kurtarmaya çalıştım. 2 saat sonra suyu kestiler de sular biraz çekildi. Bugün akşam da tamir işlemi bitti. Suyumuz anca geldi. Zaten suyumuzu bir akşam bir sabah veriyorlardı. Buradaki altyapı çalışmalarından da çok mağdur olduk. Daha sonra üstünkörü kapatıldı, asfaltlandı ama iyi yapılmamış ki patladı. Bir de burada yapılan çalışmalar da biz çukurda bırakıldık, mazgal da koymadılar. Su ondan gitmedi” diye konuştu.