GENÇLER BODRUMLULARDAN DESTEK BEKLİYOR

Bu yıl 20’incisi düzenlenen Türkiye Liselerarası Müzik Yarışması’na Bodrum’dan da...

GENÇLER BODRUMLULARDAN DESTEK BEKLİYOR
Bu yıl 20’incisi düzenlenen Türkiye Liselerarası Müzik Yarışması’na Bodrum’dan da 4 öğrencinin oluşturduğu bir grup katıldı. Bodrumlu öğrenciler 22 Nisan tarihinde İstanbul’da yapılacak büyük finale kalabilmek için Bodrumlulardan destek bekliyor.

“Dünyanın En Başarılı Gençlik Organizasyonu” ödülüne sahip olan “fizy 20. Liselerarası Müzik Yarışması”na Bodrum Anadolu Lisesi ile Özel Bodrum Uğur Anadolu Lisesi’nden Altuğ Poyraz, Doğaç Damar, Henry Hawker ve Akın Efe Pekyaman’ın oluşturduğu bir grup katıldı.

7-8 Nisan'daki İzmir elemelerinde Coldplay isimli dünyaca ünlü müzik grubunun “Don’t Panic’ isimli şarkısını seslendiren Bodrumlu öğrenciler, 22 Nisan tarihinde İstanbul’da yapılacak büyük finale kalabilmek için Bodrumlulardan destek bekliyor. Oylama ise akıllı telefonlara ücretsiz indirilebilecek fizy uygulaması üzerinden yapılıyor. Grubun solo gitaristi Özel Bodrum Uğur Anadolu Lisesi 9’uncu sınıf öğrencisi Altuğ Poyraz, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Yaklaşık 2 aylık bir hazırlık sürecimiz oldu. İlk önce şarkımızı seçtik. Şarkıya karar vermek zor oldu çünkü yarıştığımız gruplar bizden yaş olarak büyüktü. Çalışmalarımızı Bodrum’daki Zeus stüdyosunda hazırladık. Sahneye çıktığımız 7 nisan tarihinden bir gün önce de İzmir’e giderek hazırlıklarımızı yaptık ve ertesi gün sahneye çıktık. O gün bizim için çok heyecanlı geçti, sahnede ufak tefek hatalarımızın dışında başka sıkıntımız yoktu. Gayet güzel geçti” dedi.

Grubun solisti ve ritim gitaristi Doğaç Damar da tüm Bodrumlulardan destek istediklerini belirterek “Akıllı telefonlarına fizy uygulamasını indirdikten sonra fizy ana sayfasında yer alan Liseler Arası Müzik Yarışmasına girip oradan bize oy verebilirler. Tüm Bodrumlulardan oylarıyla bize destek olmalarını bekliyoruz” diye konuştu.

Fizy uygulaması üzerinden yapılan oylama ve jüri değerlendirmesi neticesinde büyük finale katılacak okullar 19 Nisan'da açıklanacak.

22 Nisan'da, İstanbul Bostancı Gösteri Merkezindeki finalde dereceye giren gruplar para ödülü kazanırken, 3 başarılı okula da müzik stüdyosu kurulacak.