Gitgel Dolap, Şehir Tiyatrosu’nda

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu Sahnesi’ne, 8 Ekim Cumartesi Akşamı Saat 20.00’de, “Art Niyet Tiyatro Topluluğu”nun “Gitgel Dolap” oyunu konuk oluyor. Biletler Nurol Kültür Merkezi Gişesi ve Biletix’ten temin edilebilir.

Gitgel Dolap, Şehir Tiyatrosu’nda

1980’lerde Boğaziçi Üniversitesi Oyuncuları’nda (BÜO) birlikte tiyatro yapan bir grup oyuncu, Nisan 2019’da, yaklaşık 30 yıl sonra, tekrar bir araya geldi ve birlikte Art Niyet isimli yeni bir tiyatro kurdu. 

Misyonunu modern tiyatronun klasikleşmiş eserlerini günümüz seyircisine ulaştırmak olarak benimseyen topluluk, Bodrum’da “Gitgel Dolap” isimli oyunu sahneleyecek. 

8 Ekim Cumartesi Akşamı Saat 20.00’de Oasis Nurol Kültür Merkezi’ndeki Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu Sahnesi’ndeki oyunun biletleri, Nurol Kültür Merkezi Gişesi ve Biletix’ten temin edilebilir. 

Oyun

Gitgel Dolap (The Dumb Waiter)
Daha önce ülkemizde birçok kez sergilenmiş bir oyun. Art Niyet, oyunu üst katmanda seyircinin keyif alarak takip edebildiği, dinamik ve mizah duygusu yüksek bir kurgu, alt katmanda ise felsefi bir anlam ve etki boyutunu ortaya çıkarabilecek bir şekilde yorumluyor. Yerin altında bir odada görev bekleyen iki kiralık katil. Hayal kırıklıkları, yeknesak cümleler ve susuşlarla örülü bir gizem. Yukarıdan aşağıya hızla inip çıkan bir dolap. Tümünün yarattığı tekinsizlik ve gerilim. Ve silahın ucunda beliren o ahiret sorusu: Neredeyiz ve ne olacağız?

Ekip
Yazan : Harold Pinter
Yöneten : Ali Erdemci
Çeviri : Emel Kurma / Şevki Evrendilek
Yardımcı Yönetmen : Gökçe Deniz Balkan
Oynayanlar: BEN: Hasan Uzma
GUS: Aykut Altın
Dekor Tasarımı :Levent Vehbi Uysal
Makyaj : Emel Kurma
Müzik : Serdar Ateşer
Fotoğraf : Fethi İzan
Afiş tasarımı : Kemal Gökhan Gürses
Yapımcı :Kemal Gökhan Gürses