GÖÇMEN KAÇAKÇILARINA AÇIK DENİZDE SUÇÜSTÜ!

Bodrum'da yasa dışı yollardan Yunanistan'ın Kos Adasına geçmeye çalışan Suriye uyruklu...

GÖÇMEN KAÇAKÇILARINA AÇIK DENİZDE SUÇÜSTÜ!
Bodrum'da yasa dışı yollardan Yunanistan'ın Kos Adasına geçmeye çalışan Suriye uyruklu 12 kişi ve bir organizatör yakalandı.

Bitez Yalısından, Yunanistan'ın Kos Adasına yasa dışı yollardan göçmen kaçakçılığı yapılacağı ihbarını alan Bodrum Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı 1 Nolu bot, Bitez açıklarında beklemeye başladı.

Bitez'den çıkan "Sea" isimli 7 metre uzunluğundaki sürat botu Bitez açıklarında Sahil Güvenlik ekiplerince durduruldu. Botta yapılan aramada Suriye uyruklu olduğu öğrenilen 12 kişi ve henüz ismi belirlenemeyen bir organizatör ekiplerce yakalandı.

Sahil Güvenlik Botuna alınan kaçaklar daha sonra Milta Marina içerisindeki Sahil Güvenlik Komutanlığına getirildi. Kaçakların getirilişi sırasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan organizatör, sorulan soru üzerine, "Kendime iş bulmak için karşıya gidiyordum. Burada hayat yok. Kaptan ben değildim, kaptan içlerinde" yanıtını verdi.

-Yunanistan diye Bodrum'a bırakılmışlar!..

İddiaya göre 7 metre uzunluğundaki bota bindirilen 12 göçmen daha önceden Yunanistan diye Bodrum'a bırakıldı. Bu akşam ise İtalya'ya doğru hareket ettiklerini sanan kaçaklar durumu Sahil Güvenlik ekiplerine verdikleri ifadelerin ardından anladılar.

Kaçakların ifade işlemlerinin ardından Muğla Yabancılar Şubesine teslim edileceği öğrenildi.