GÜRCİSTANLI DANSÇILAR COŞTURDU…

Bodrum Belediyesi tarafından Nisan ayında başlatılan ve 11 Ağustos tarihine kadar...

GÜRCİSTANLI DANSÇILAR COŞTURDU…
Bodrum Belediyesi tarafından Nisan ayında başlatılan ve 11 Ağustos tarihine kadar devam edecek olan dans etkinlikleri Gürcistanlı ekibin gösterileriyle devam etti.

Bodrum Belediye meydanında yapılan etkinlikte minikler ülkelerinin halk oyunlarını en iyi şekilde sergilediler. Oyunları meydanda toplanan yaklaşık 300 kişilik yerli ve yabancı turistlerde ilgiyle izledi.

Turistler gösterilere zaman zaman alkışlarıyla destek verdiler. Gösterilerin 11 Ağustos’a kadar çeşitli gösterilerle devam edeceğini belirten Bodrum Belediyesi Festival Komisyonu Üyesi Ali Çakır, şunları söyledi:

“Bodrum belediye meydanında dansla ilgili güzel bir etkinlik izledik. Gürcistan halk oyunları ekibi geldi. Yarın yine aynı ekip burada olacak. 11 Ağustos’a kadar bu etkinliklerimiz devam edecek. Gürcistan’ın farklı bölgelerinden farklı ekipler gelecek. Dans turizmi Bodrum’da Nisan ayında başladı. Bu sene devam edecek bu şekilde. Gruplar yaklaşık 50 ile 80 arasında. Hepsinin kendi orijital sazları ile yer alıyorlar. Ve tamamını neredeyse canlı olarak yapıyorlar. Tam 7 etkinlik 11 Ağustos’a kadar yapılacak. Bu etkinliklerin düzenlenme amacı Bodrum belediye meydanında ve Bodrum merkezinde ulusal ve uluslar arası etkinlikleri yaparak daha fazla ilgiyi Bodrum’a çekmeye çalışıyoruz.”