GÜVENLİ SÜRÜŞ TEKNİKLERİNİ ANLATTI

İleri sürüş eğitmeni Okay Elaldı, Bodrum’daki motosiklet tutkunlarına yönelik “Motosiklet...

GÜVENLİ SÜRÜŞ TEKNİKLERİNİ ANLATTI
İleri sürüş eğitmeni Okay Elaldı, Bodrum’daki motosiklet tutkunlarına yönelik “Motosiklet Teori Semineri” verdi. Elaldı, seminerde güvenli ve ileri sürüş teknikleri hakkında detaylı bilgiler verdi.

Oasis AVM Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen etkinliğe, motosiklet kullanıcıları ve motosiklete ilgi duyan çok sayıda kişi katıldı. İleri sürüş eğitmeni Okay Elaldı iyi bir motosiklet sürücüsü olmak isteyen katılımcılara, güvenlik, görüş, pozisyon, viraj alma, frenleme, sollama, şehir içi sürüş gibi konularda bilgi ve deneyimlerini aktardı. Elaldı ayrıca trafikte saygı konusunda da tavsiyelerde bulundu.

Seminer hakkında Kent Haber'e açıklamalarda bulunan Okay Elaldı şunları söyledi:

“Trafikte diğer araç sürücüleri ile yaşadığımız çok sorun var, bunları arkadaşlarımızla tartışacağız. Güvenli sürüş teknikleri ile ilgili neler yapabiliriz, diğer sürücüler için nasıl daha örnek sürücü haline gelebiliriz gibi konuları işleyeceğiz. Solama, araç geçişi, araçlarımızı park etme, onların bakımı gibi birçok konuya değineceğiz. Seminerimiz fotoğraf ve görüntü gibi görsellerle de süsleyeceğiz” dedi.

Konuşmasında Bodrum’daki motosiklet sürücülerine de mesaj veren Okay Elaldı, “Yaz aylarında Bodrum trafiği artıyor. Özellikle bu yoğun trafikte güvenlikli kıyafetlerimiz olmadan lütfen trafiğe çıkmayalım. Yasal hız limitlerine uyalım. Kask takmayan, sürüş kıyafetine önem vermeyen arkadaşlarımı da ikaz edelim” diye konuştu.

Katılımcıların ilgiyle dinledikleri seminer yaklaşık 2 saat sürdü.