İftar Programlarına Yoğun Katılım

Bodrum Ortakent Merkez Camii’nde geleneksel olarak her yıl Kadir Gecesi’nde düzenlenen İftar ve Sahur Yemeği, bu yıl da yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Yoğun katılımlı iftarlardan biri de Kızılağaç Mahallesi’nde yapıldı.

İftar Programlarına Yoğun Katılım

Bodrum'da yaşayan hayırsever vatandaşların desteğiyle Ortakent Merkez Camii önünde Kadir Gecesi dolayısıyla iftar ve sahur yemeği verildi. Bin 500’den fazla vatandaşın katıldığı iftarda Bodrum Müftüsü İbrahim Kapancı da yer aldı. Sahur yemeğinin de gerçekleştirildiği Kadir Gecesi’ni vatandaşlar aileleriyle birlikte meydanlarda dua ederek geçirdi. 

İftar ve sahur yemeğinin gerçekleştirilmesine öncü olan Ortakent Merkez Camii İmamı Hasan Sönmez, yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“3 yıl aradan sonra yeniden bir aradayız. Pandemi sebebiyle 3 yıl ara vermiştik. Koronavirüs bizleri maalesef etkiledi. Yeniden eski günlere kavuştuğumuz için yüce Rabbimize teşekkür ediyoruz. Maddi ve manevi olarak bu hizmete destek sağlayan hayırseverlere ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Uzaktan ve yakından buraya teşrif eden bu yemeği hazırlayan, çayı hazırlayan, koşa koşuşturan herkese teşekkür ediyoruz.”

KIZILAĞAÇ MAHALLESİNDE DE İFTAR VARDI

Kadir Gecesi dolayısıyla bir iftar da Kızılağaç Pazaryeri’nde yapıldı. Kızılağaç Koruma ve Güzelleştirme Derneği tarafından imece usulü ile düzenlenen iftar programına yaklaşık 700 kişi katıldı.