İlham Gencer Sevenlerini Korkuttu

Cumhuriyet ile yaşıt olan ünlü piyanist İlham Gencer, rahatsızlığı nedeniyle Bodrum'da hastaneye kaldırıldı. Acıbadem Hastanesi'nde 3 gün tedavi gören Gencer, kendi isteğiyle taburcu olarak evinde istirahate çekildi.

İlham Gencer Sevenlerini Korkuttu

Gencer'in aile yakınlarına "100. yaşımı görmek, 100'üncü yaşımı sahnede kutlamak istiyorum" dediği öğrenildi. Öte yandan sanatçının rahatsızlığını öğrenen Süperstar Ajda Pekkan, Gencer'in tedavi sürecinde elinden gelen her şeyi yapmaya hazır olduğunu bildirdi.

Günde sadece bir kez yemek yediğini ve sabah kalkar kalkmaz bir saat spor yaptığını Snob Magazin'e anlatan İlham Gencer "Uyanır uyanmaz gerinir ve yatakta yarım saat jimnastik yaparım, yarım saat te ayakta kültür fizik yaparım. İki sene önce yarım saat yapardım şimdi bir saat yapıyorum" demişti.

"70 YILDIR ORUÇ TUTUYORUM"

Sözlerini sürdüren Gencer, "Tansiyonum yıllardır 12-8 çıkar. Sporun büyük faydasını gördüm, yazın yüzerim. Ayrıca az yemek yerim çünkü 70 yıldır oruç tutuyorum. Günde bir kez yerim, 12 ay oruçluymuşum gibi sabah kahvaltı yapmam. Günde bir öğün yiyorum sonra da meyve yerim" diye konuşmuştu.

Cumhuriyet'le yaşıt olan ve 2023'te 100'ncü yılı kutlamaya hazırlanan ünlü piyanist bu özel gün için Türk marşı yaptığını da söylerken, hayatında bir tek devlet sanatçı olamaması nedeniyle burukluk yaşadığını dile getirmişti.