İlk Uygulama Robotik Kodlama Oldu

Milas’ın Boğaziçi Mahallesi’nde kurulan akademide çocuklar, robotik kodlama uygulaması yapıyor.

İlk Uygulama Robotik Kodlama Oldu

Boğaziçi Koruma ve Güzelleştirme Derneği çatısı altında “Bargilya Bilim, Sanat, Kültür, Spor Akademisi” kuruldu. Akademinin ilk uygulaması Robotik Kodlama Atölyesi çocuklarla buluştu.
  
Robotik kodlama, akıl ve zeka oyunlarıyla gençlerin bilişsel gelişmelerine katkı sağlamanın hedeflendiği akademi bünyesine kısa zamanda akıllı tahta da eklenerek farklı alanlarda çalışmalar yapılacak. 

Dernek Başkanı Selçuk Yörük, yaptığı açıklamada şunları dile getirdi;

“Beraberinde bütün belde sakinlerinin yararlanabileceği dijital kütüphaneyi kuruyoruz. Robotik Kodlama ve dijital kütüphaneden ücretsiz olarak yararlanılacaktır. Konya’da kendi köyünde, eski köy okulunda akademi projesini hayata geçirmiş olan mahallemiz sakinlerinden Mustafa Kemal Gültekin’in Proje danışmanımız olarak rehberliği bizim için çok kıymetli. 06-16 yaş grubu Çocuklarımıza matematiksel bakış açısı kazandıracak, gelişimlerine katkı sağlayacak, ilk eğitim uygulaması olan robotik kodlama atölyesi için gerekli malzemeleri sağlayan (4 adet bilgisayar, 2 adet 3 boyutlu yazıcı, 5 adet ardunio program ve robotik kodlama seti) Ankara Yükselen Koleji kurucusu Gülsen Yüksel’e bağışları için, dernek ofisimize “Robotik kodlama projesi” bilgisayar ve yazıcılarının kurulumunda destek sağlayan Mahallemiz sakinlerinden Ahmet Hilmi Ildır ve Besim Kemal Genç’e yardımları için, Halil Kölemen’e bağışı için, Ahmet Şenol ve Gülcan Demirci ‘ye kuruluş aşamasındaki destekleri için çok teşekkür ediyoruz. Çocuklarımızın gelişimlerine katkı sağlayacak, Bilim, sanat, kültür, spor dallarında açılacak diğer atölye etkinlikleri için dernek ofisimiz yetersiz kalmaktadır. Atölye etkinliklerinin yapılacağı yer talebimizle ilgili Milas Belediye Başkanlığı ve Milas Kaymakamlığı ziyaretlerimizden olumlu dönüşler aldık. En kısa zamanda sonuçlanmasını bekliyoruz. Çocuklarımıza bir gelecek borçluyuz. Hayırsever tüm yurttaş ve kurumlarımızın desteklerini rica ediyoruz.”