İşaret Dili İle Mesaj Verdiler

Aralarında Bodrum’dan 6 olmak üzere toplamda 9 okulun yer aldığı e-Twinning projesi kapsamında öğrenciler işaret dili ile pandemiye dikkat çektiler.

İşaret Dili İle Mesaj Verdiler

Bodrum’dan Umurça İlkokulu 4B ve 3C Şubesi, Özel İzgi Kültür Koleji, Güler Mustafa Kızılağaç İlkokulu, TED Bodrum Koleji, Amiral Turgut Reis İlkokulu, Ankara Faruk Eraslanoğlu İlkokulu, Zonguldak Devrek İstiklal İlkokulu ve Tunus’tan Ecole Primaire El Amal Hammamet okulu, “Bir Varmış Bir Yokmuş” adlı uluslararası e-Twinning projesi geliştirdi. 

Çocuklara okumayı sevdirmek, masalları unutturmamak, hayal dünyalarını geliştirip yazma becerilerini geliştirmek amaçlarıyla hazırlanan öğrenciler; dijital ortamda masal kahramanları oluşturdular, evrensel dilde masalları okudular, kendi masalları yazdılar, masalların afişlerini hazırladılar, güvenli internet kullanımı ile ilgili etkinlikler yaptılar. 

Projenin sosyal sorumluluk ayağında görme ve işitme engelliler için 2 ayrı çalışma yapan öğrenciler, işaret dili ile “Bulaşmayı durdurmaya ve sağlıklı yaşamaya birlikte yardımcı olabiliriz” mesajı verdiler. Görme engelliler için masal tekerlemelerini seslendirerek görme engelliler okuluna EBA’da içerik oluşturdular.
 
Çalışma Muğla İl ve Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde iyi örnekler içerisinde gösterildi.