Karakaya’ya TÜRSAB’ta Görev

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Yat Turizmi İhtisas Başkan Yardımcılığı görevine Bodrumspor Başkanı, turizmci Rıza Karakaya getirildi. Yat turizminde başarılı işlere imza atan Karakaya, “Türkiye’de turizm her alanda gelişiyor. TÜRSAB olarak kıyılarımızda yat turizmini daha üst sıralara çıkarmak için var gücümüzle çalışacağız” dedi.

Karakaya’ya TÜRSAB’ta Görev

Türkiye’de 2023 turizm sezonunun başlamasına sayılı günler kaldı. Önemli destinasyonlardan Bodrum, Çeşme, Antalya gibi noktalar ilk yabancı misafirlerini ağırlamaya başladı. Bununla birlikte özellikle yat turizminde hareketlilik devam ederken, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Yat Turizmi İhtisas Başkanlığı görevine Eyüp Bayraktaroğlu, Başkan Yardımcılığı görevlerine ise Naviga Yachting kurucusu ve Bodrumspor Başkanı Rıza Karakaya ile İdris Uçar getirildi. 

Yat acentacılığının geliştirilmesi ve sorunların kısa süre içerisinde çözülmesi için güçlü ve yeni bir dönemin başladığını ifade eden Rıza Karakaya, “Yat turizmi global anlamda gelişmeye başladı. Bodrum bu turizmde önemli destinasyonlardan biri ve talep almaya devam ediyor. TURSAB Yat Turizm İhtisas Başkanlığı olarak talepleri ve sorunları kısa süre içerisinde çözüp eşsiz koylarımızda misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlamayı hedefliyoruz. Bodrum turizmde dünyanın göz bebeği yenilikçi yaklaşımlarla yat turizminde de öyle olacak. Yat İhtisas Başkanlığı Başkanı Eyüp Bayraktaroğlu ve TURSAB Başkanımız Firuz Bağlıkaya'ya görev verdikleri için teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.