KASIM AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Bodrum Belediyesi Kasım ayı meclis toplantısı yapıldı. Belediye Başkanı Mehmet Kocadon...

KASIM AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
Bodrum Belediyesi Kasım ayı meclis toplantısı yapıldı. Belediye Başkanı Mehmet Kocadon Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda 10 gündem maddesi görüşüldü.

Gündem maddeleri arasında yer alan, İngiltere'nin Londra Şehrinde 07-10 Kasım 2011 tarihleri arasında yapılacak olan World Travel Market Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarına katılmak üzere belediyeyi temsilen Başkan Kocadon'un görevlendirilmesi oy birliği ile kabul edildi.

Başkan Kocadon konuyla ilgili olarak yaptığı konuşmasında, başkanı olduğu BOYTAV olarak bu sezon fuar programlarında 2 yurt içi 20 yurt dışı fuarı olduğunu belirtti. Başkan Kocadon, "Tanıtımlar iyi gidiyor. Halen sokaklarımızda turistler var. Buda bizi mutlu ediyor. Demek ki mücadele edince bir şeyler oluyor" dedi.

Toplantının gündem maddeleri arasında Torba Mahallesi Rıza Anter Caddesi üzerinde bulunan ve yeni işletmeye açılacak olan Umuma Açık İstirahat Ve Eğlence yerlerinin ruhsatlandırılması için, İçkili Yerler Bölgesine alınmasının görüşülmesi de yer aldı.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, gündem maddesi görüşülmeye başladığında yaptığı konuşmasında okullara yakın olan işletmelerde konuyla ilgili olarak büyük sıkıntı yaşadıklarını söyledi. Başkan Kocadon sözlerini şöyle sürdürdü:

"Okullar kapandığı zaman içki satma ruhsatı veriyoruz bu arkadaşlara, fakat okullar açıldığı zaman büyük sıkıntı yaşıyoruz. Encümen üyesi arkadaşlarımızla zor durumda kalıyoruz. Çünkü tutanaklar önümüze geliyor. Bodrum gibi bir yerde içki satılan bir yere ceza kesmek gerçekten hepimizin vicdanını sızlatıyor. Özellikle camilere, okullara yakın olan esnaf arkadaşlarımızla bir araya gelip bir çare üretelim istiyorum. Kaymakamımız ve emniyet müdürümüze bu konuyu açtım. Tabi ki önlerindeki mevzuata göre hareket etmek zorundalar. Ama bunlar değişmeyecek, görüşülmeyecek şeyler değil. Esnaf arkadaşlarla toplanıp bu konunun üzerine hassasiyetle gitmek istiyorum ki gerçekten kalemin ucu yazmıyor encümen kararını alırken" ifadelerini kullandı. İçkili yerler bölgesiyle ilgili madde oybirliği ile kabul edildi.

Meclis toplantısında CHP Grubunun, itfaiye parkına, dar sokaklarda kullanılmak üzere 2 atv ile modernize edilmiş 2 aracın alınmasına ilişkin önergesi de oy birliği ile kabul edildi.