Kimseye Aldırış Etmiyorlar...

Bodrum’da büyük bir domuz sürüsünün etraftaki araçlara ve insanlara aldırmadan yiyecek ve su aramaları bir kez daha görüntülendi. Şehirde sık sık görülen bu manzaraya alışkın olan vatandaşlar sürüyü cep telefonlarıyla görüntüledi.

Kimseye Aldırış Etmiyorlar...

Bölgedeki ormanlık alanlarda yaşayan domuz sürüleri yaşam alanları daraldığı için yıllardan beri özellikle yaz aylarında akşam saatlerinden itibaren şehir merkezine inerek yiyecek ve su arıyor. Dağda yiyecek ve su bulamayıp yerleşim yerlerine inen hayvanlar, yıldan yıla insanlara da iyice alışmış durumda. Bodrum Belediyesinin domuzların yerleşim yerlerine inmemesi için ormanlık alanlarda belli bölgelere bıraktığı yiyecek ve su çalışması ise muhtemelen ihtiyacı karşılamadığı için çok başarılı olmuş gibi gözükmüyor. 

Yoldan geçen araçlara ve etraflarındaki insanlara aldırmayan domuzlar, gece boyunca çöp konteynerlerinin olduğu bölgelerde karınlarını doyuruyorlar. Akşam saatlerinde Çırkan Mahallesi İsmetpaşa Caddesi civarında dolaşan kalabalık domuz sürüsü ilgi odağı oldu. Yaklaşık 20 domuzdan oluşan sürü, etraflarındaki hareketliliğe aldırış etmeden bölgede yiyecek ve su aradı. Kimi sürücüler, domuzların bu anlarını cep telefonları ile kayıt altına alındı. 

Mahalle sakinlerinden Ersin Ayış, Kent Haber’e yaptığı açıklamada “Bunlar sürekli burada. Biz alışkınız. Herhangi bir zararlarını veya saldırılarını görmedik. Gelirler, yollara çöplere. Hayvanlar haklı, onların yaşam alanlarını gasp ettik. Onlar da bu alanlara giriyorlar” dedi.