KIŞ TROFESİ BAŞLADI

Bodrum Açıkdeniz Yelken Kulübü (BAYK) tarafından düzenlenen ve Türkiye'nin tek yelken...

KIŞ TROFESİ BAŞLADI
Bodrum Açıkdeniz Yelken Kulübü (BAYK) tarafından düzenlenen ve Türkiye'nin tek yelken kış trofesi olan ''2008 BAYK Kış Trofesi'' başladı.
Bodrum açıklarında başlayan yarışmaya 43 yelkenli tekne katılıyor. IRC ve IRC Cruiser sınıflarında düzenlenen yarışmada, ilk gün rüzgarın az olması nedeniyle yarışmacılar yelkenlerini rüzgarla doldurmakta zorlandı.
Bu yıl yedincisi düzenlenen yarışın, Ocak-Mayıs ayları arasında yapılacak toplam 7 ayaktan oluştuğu bildirildi. Dereceye girenlere ödüllerinin 25 Mayıs'ta düzenlenecek ödül töreninde verileceği belirtildi.
BAYK Yönetim Kurulu üyesi Mine Howi, 7 ayaktan ve 14 yarıştan oluşan kış trofesinin Mayıs ayında sona ereceğini söyledi. Kulüp olarak amaçlarının yelken sporunu sevdirmek olduğunu belirten Howi, ''Tüm yelkencileri Bodrum'a davet ediyoruz. Bu güzel yarışmada hep birlikte olalım. Yarışmaya katılan ve destek veren herkese teşekkür ediyorum'' dedi.
Düzenlenecek 2. yarış ile trofenin ilk ayağı sona erecek. BAYK Kış Trofesi'ni sırasıyla 2002'de ''Sirena'', 2003'de ''Singlestar'', 2004'de ''Atlantis XII'', 2005'de ''Meltem'', 2006 yılında ''Berk'' ve 2007 yılında ''Mandinga'' tekneleri kazanmıştı.