SELECT `ac`.`id`, `ac`.`banner_text`, `ac`.`banner_url`, `ac`.`hash` as `banner_hash`, `images`.`image_728x150` as `banner`, `images`.`image_default` as `image_default`, `images`.`id` as `image_id`, sum(ad_view_stat.view_count) as view_counts, `alt_banner`.`image_default` as `alt_banner`, `ac`.`kapanma_zamani`, `ac`.`gosterilmeme_suresi`, `ac`.`ad_campaign_type`, `ac`.`banner_script` FROM `ad_campaigns` as `ac` JOIN `ad_view_stat` ON `ad_view_stat`.`campaign_id`=`ac`.`id` and `view_date`="2023-02-01" JOIN `ad_customers` ON `ad_customers`.`id`=`ac`.`customer_id` and `ad_customers`.`active`=1 JOIN `images` ON `images`.`id`=`ac`.`post_image_id` LEFT JOIN `images` as `alt_banner` ON `alt_banner`.`id`=`ac`.`alternatif_banner` WHERE `ac`.`banner_size_id` = 1 AND `ac`.`start_time` <= '2023-02-01 18:53:54' and `ac`.`end_time` >= '2023-02-01 18:53:54' AND `ac`.`deleted` = 0 AND `ac`.`active` = 1 GROUP BY `ad_view_stat`.`campaign_id` ORDER BY `view_counts` ASC LIMIT 1update ad_campaigns set views=views+1 where id=446checkstat select id from ad_view_stat where view_date="2023-02-01" and view_hour=18 and campaign_id=446update ad_view_stat set view_count=view_count+1 where id=1661162

KOCADON’DAN EMSAN’DAKİ ÇUKURA AÇIKLAMA…

Bodrum'da bir site içerisinde su baskınlarını önlemek amacıyla belediye tarafından...

KOCADON’DAN EMSAN’DAKİ ÇUKURA AÇIKLAMA…
Bodrum'da bir site içerisinde su baskınlarını önlemek amacıyla belediye tarafından başlatılan ancak iki aydır tamamlanmayan çalışma, site sakinlerinin isyanına neden olmuştu.

Önceki gün Kent Haber’de gündeme getirdiğimiz mahalle sakinlerinin iddialarına Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ve DP Bodrum İlçe Başkanı Beyler Koca cevap verdi.

Kocadon Kent Haber mikrofonlarına yaptığı açıklamada, Kent Haber’de çıkan haberi izledikten sonra şok olduğunu, kendisinin bu şekilde bir olayla karşılaşmaktan rahatsız olduğunu ifade etti.

Komşularıyla çok iyi geçindiğini sözlerine ekleyen Kocadon, şunları kaydetti:

“Dün haberi izledim izledikten sonra şok oldum. Çünkü o gün biz gündüz saatlerinde Emsan sitesinin yöneticileriyle beraber belediyemizde bir toplantı yaptık ben kendim BOSKİ’Yİ de çağırdım, sonra teknik heyeti çağırdım. Dedim ki gidin beraber bakın orada yapılması gereken neyse diye Emsan işbirliği ile bu işi çözün dedim. Bizim ekip gitti ve kendileri de görüştüler gayette mutlu dönmüştü herkes, ama nedense dün akşam haberi görünce bende şok oldum. Bizim Emsan ile bir problemimiz yok, onlar çünkü orada benim komşum, ben komşularımla iyi geçinen bir insanım, kimseye de bir art niyetim olmaz, ama belediye vatandaş işbirliğini her zaman sağlamak zorundayız, çünkü bizim bir tane Bodrumumuz var başka Bodrumumuz yok. Bodrum Belediyesi kasten hiçbir şey yapmaz. Bu bir kere üzüldüğüm bir haberdir. Çünkü çok yoğun çalışan bir belediyeyiz ve kimseyle de şahsi problemi olan bir belediye başkanı değilim. Öyle bir şey asla olmaz, bunun yanında gecikme olabilir Emsan yönetimine siz karar alın ondan sonra ne gerekirse yapalım demiştim onlar daha yeni bir toplantı yapabildiler biz hazırız, Emsan sitesinde ortam sağlandı zaten en kısa zamanda kendi borularımızı geçireceğiz, onların hiçbir şeyine bulaşmayacağız ” dedi.

Haber’de ismi geçen bir başka isimse DP İlçe Başkanı Beyler Koca idi. Koca yapılan davranıştan ve konuşmalardan dolayı çok rahatsız olduğunu, sitede bir kişinin üstüne vazife olmayan bir tavır sergilediğini iddia ederek şöyle konuştu:

“Emsan’da herhangi bir sıkıntı problem yok. Malumunuz Emsan evleri 1986 yılında yapımı başladı 1990’dan beride insanlar oturuyor. Tabi ki oturan insanlarda belediyenin hizmetlerinden memnun. Ama son günlerde dışarıdan gelen yağmur suları vardı, hem o yağmur sularının ıslahı hem de bir üstteki yeni yapılan binaların kanalizasyonu bizim kanalizasyona bağlanıp oradan çıkmasıdır. Yani burada üstüne vazife olmayan kişilerin bu konuyla ilgili birtakım hüküm yürütmeleri yanlış. Çünkü siz eviniz yapmışsınız sizin evinizin bahçesi dizin bahçenizdir. Evinizin bahçesinin dışında olan boşluk site ait bir boşluktur. Site yönetimi kararı alır orada istediği şeyin tasarrufunu yapar. Belediye ile de bunun bir alakası ilgisi yoktur. Çünkü o sitenin içerisine belediye hizmet getirir. Site yönetimin yapması gereken yağmur sularının toplanmasını belediye yapmak istedi hem de oradan kanalizasyon geçirilsin diye ricada bulundular bizde site yönetimi olarak tamam dedik, ama sitede bir kişinin kalkıp üstüne vazife olmayan bir şeylerde konuşması hangi yetkiye dayanıyor. Onun yetkisi nedir orada yöneticimidir, nedir' O sitede bende oturuyorum, benim de o sitede 13 tane dairem var. Site toplumun ortak yaşam alanı içerisindedir. 80 tane daire var 80 aile yaşıyor, 80 ailenin içerisinde ben yapmıyorum deme şansına kimse sahip değil kardeşim. Geçmişte ben orada yöneticilik yaptım o yöneticiliğim döneminde yıllarca Bodrum belediyesine müracaat ettik yağmur sularının durduralım diye yaptıramadık, bugün geldiğimiz konuda şanslı esman sitesi en azından böyle bir şeyle karşılaşılmış burada kimsenin bu şekilde konuşmasına gerek yok ” dedi.