KORSAN TAŞIMACILIKLA MÜCADELE SÜRÜYOR

Bodrum Kaymakamlığı tarafından oluşturulan “Korsan Taşımacılık Denetim Komisyonu”...

KORSAN TAŞIMACILIKLA MÜCADELE SÜRÜYOR
Bodrum Kaymakamlığı tarafından oluşturulan “Korsan Taşımacılık Denetim Komisyonu” denetimlerine devam ediyor. Bugün sabah saatlerinde Dr. Mümtaz Ataman Caddesi üzerinde gerçekleştirilen uygulamada yolcu taşımacılığı yapan çok sayıda araç, kontrol edildi.

Bodrum Kaymakamlığınca oluşturulan ve Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Turizm Müdürlüğü, Bodrum Vergi Dairesi Müdürlüğü, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), Bodrum Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nın yer aldığı “Korsan Taşımacılık Denetim Komisyonu” bugün Dr. Mümtaz Ataman Caddesi üzerinde denetim gerçekleştirdi.

Denetimlerde 37 araç durdularak kontrol edildi, 23'üne ilgili makamlarca tutanak tutularak işlem yapıldı, 2 araç trafikten men edildi.Men edilen araçlardan birinde ise üyesi olmamasına rağmen bir TÜRSAB logosu yapıştırarak korsan taşımacılık yaptığı, şoförünün ise ehliyetsiz olduğu görüldü. Bahse konu araca ve şoförüne de gerekli işlemler yapıldı.

Denetlemede görev alan Bodrum Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği’nde görevli trafik polisleri de, cadde üzerinde güvenlik önlemlerini alarak durdurdukları araçların trafik yönünden herhangi bir sakıncası olup olmadığını da kontrol etti.