KÜÇÜK MİLLET MECLİSİ'NDEN TANIŞMA KOKTEYLİ

Türkiye de 22 ilde sürekli olarak yapılan Türkiye Küçük Millet Meclisi toplantıları...

KÜÇÜK MİLLET MECLİSİ'NDEN TANIŞMA KOKTEYLİ
Türkiye de 22 ilde sürekli olarak yapılan Türkiye Küçük Millet Meclisi toplantıları 6.ncı yılına girerken tüm bölgelerde olduğu gibi Bodrum'da da bir tanışma toplantısı ve kokteyl düzenlendi.

Bodrum Küçük Millet Meclisi tarafından, Bodrum Ticaret Odası Meclis salonunda gerçekleştirilen toplantıda organizasyonun amacı, geçtiğimiz yıllarda yapılan çalışmalar ve yeni dönem çalışmaları toplantıya katılan STK ve Siyasi Parti temsilcileriyle paylaşıldı. Bodrum Küçük Millet Meclisi girişimcisi Ayhan Ongun Bodrum'daki çalışmalarıyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

"Yaklaşık üç yıldır çalışmalarını sürdüren Bodrum Küçük Millet Meclisi farklı bir tartışma ve konuşma kültürünü Bodrum'da yerleştirmeye çaba göstermektedir.
Tüm Türkiye'de 22 ilde eş zamanlı olarak yapılan; biri ülke gündemiyle ilgili, diğeri yerel sorunları içeren iki gündemle toplanan meclisimize öncelikle STK temsilcileri, Meslek odası ve Siyasi parti yöneticileriyle, sendikalar, bağımsız inisiyatifler ve dileyen yurttaşlar katılarak kendileri için belirlenen süreler içerisinde ilgili konuya ilişkin görüşlerini diğer katılımcılarla paylaşma olanağı buluyorlar. Birbirini anlama, dinleme ve bir konu etrafında ortaklaştığımız alanları ortaya çıkarmaya yönelik Küçük Millet Meclis toplantıları iyi niyetli, her görüşten kişi ve kuruluşlara açıktır. Bütünüyle gönüllülük esasına dayalı ve belli bir hiyerarşik yapıya dayalı olmadan yürütülen toplantılarda esas olan ön yargıların dışarıda tutulması, tekrara kaçmadan, belirlenen konular çerçevesinde görüş bildirme esas tutulmakta, toplantı sonunda bir karar alınmamakta, tüm siyasi parti ve görüşlere eşit uzaklıkta değil, eşit yakınlıkta durulmaktadır" dedi.

CHP İlçe Başkanı Recai Seymen, Bodrum Kent Konseyi başkanı Hamdi Topçuoğlu, STK temsilcileri ve siyasi partilerden yaklaşık 40 kişinin katıldığı toplantıda katılımcılara Türkiye Küçük millet Meclisi çalışmalarını özetleyen bir film izletildi, birer tanıtım CD'si ve çalışma raporu verildi.

10 Ekim tarihinde gerçekleştirilecek bKMM toplantısının da Nurol Kültür Merkezinde, saat 16.00'da yapılacağı duyuruldu.