Kupayı, Sümerspor Kazandı

2. Bodrum Uluslararası Masters Regatta kürek yarışlarında en çok madalyayı toplayan Sümerspor İzmit Kürek Kulübü, Bodrum Kupasının sahibi oldu.

Kupayı, Sümerspor Kazandı

Yarışlar, Bitez Koyu içindeki 4 kilometrelik parkurda yapıldı. Yarışlara Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden gelen 125 Master kürekçi katıldı. Cumartesi günü kadınlar, erkekler ve karışık kategorilerinde yapılan eleme yarışları sonunda her kategoride altı tekne finale kaldı. 

Pazar günü yapılan finaller sonunda sporcuları en çok madalyayı toplayan Sümerspor İzmit Kürek Kulübü, Bodrum Kupasının sahibi oldu.

Yarışmalarda derece alan Sakarya Kürek ve Kano kulübü, Moda Kürek Kulübü, Fethiye Amiral Kürek Kulübü, Bitez Kürek Kulübü ve birçok ferdi lisanslı sporcu Bodrum'da yarışmanın kendilerini mutlu ettiğini belirterek organizasyondan memnun olduklarını ifade ettiler. 

Pazar günü "Karia Rotary" ve "Diyabetle Yaşam Derneği"nin ortak çalışmasıyla yarış alanında açılan "Diyabet Kader Değil" konulu anket masası, sporcular ve aileleri tarafından büyük ilgi gördü.

Yarışların sonunda yapılan madalya töreninde dereceye giren sporcular madalyalarını aldılar. Kulüplere kupa yerine Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı öğrencileri tarafından yapılan seramik tabletler verildi.